2023 YKS sınavına girmiş ve herhangi bir üniversiteye kayıt hakkı kazanmış ancak lisesini bitirememiş öğrenciler için ek kayıt sınavları hakkında merakla beklenen bilgiler açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından Açık Öğretim Lisesi 2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılı 2022-4 Dönemi ek sınav takvimi yayınlandı. Yayımlanan bilgilere göre sınavların 7-8-9 Ekim tarihlerinde yapılacağı belirtildi. Adaylar ise sınavların online mı yoksa yüz yüze mi olacağını merak ediyor. İşte tüm detaylar…

Bakan Tekinden Röportaj Geldi İşte Merak Edilenler Bakan Tekinden Röportaj Geldi İşte Merak Edilenler

MEB’den ek sınav açıklaması geldi!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geçtiğimiz saatler içerisinde yayımlanan ek sınav bilgisine göre Açıköğretim lisesinde okuyan ve bu seneki YKS sınavına girmiş herhangi bir üniversiteye de kayıt yaptırmaya hak kazanmış ancak liseden mezun olamamış öğrencilerin katılım sağlayabileceği AÖL ek sınav tarihleri ve detayları açıklandı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan bilgilere göre adayların AÖL ek sınavına katılabilmeleri için öğrenci numarası ve şifreleri ile sisteme giriş yaparak 2022-4 ek sınavı için kayıt yenileme ve ders seçme işlemlerinin yapılıp yapılmadığını kontrol etmeleri gerektiği belirtildi. Yine yayımlanan takvime göre AÖL ek sınavları 7-8-9 Ekim 2023 tarihlerinde yapılacağı belirtildi. Açıklanan bilgiler sonrasında gözler sınavların nasıl yapılacağına çevrildi.

Sınav online mı yapılacak?

Milli Eğitimi Bakanlığı tarafından açıklanan bilgiler kapsamında 7-8-9 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirileceği duyurulan AÖL ek sınavın nasıl gerçekleştirileceği merak edilirken yetkililerden açıklama gecikmedi. Açık Öğretim Lisesi 2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılı 2022-4 Dönemi Ek Sınavının belirtilen tarihlere çevrim içi yapılacağı tüm adaylara duyuruldu.