Ehliyet sınavı şikayetleri, yeni yıl ile birlikte sınav mağduriyeti katlanarak artmaya başladı. Ehliyet sınavına girenlerin çoğu aynı şeyi söylüyor “Ben kendimden eminim ama yine geçemedim” Sınavı güzel geçen ve yüksek puan bekleyen adayların ikinci ve üçüncü denemelerinde aynı hayal kırıklığını yaşamış olmaları da tepki çekti. MEB’in şikayet hattına gelen işte o bazı paylaşımlar…

LGS'de o öğrenciler göz göre gore yanlış tercih yapıyor LGS'de o öğrenciler göz göre gore yanlış tercih yapıyor

Ehliyet sınavı şikayetleri, bu yıl sınava giren adayların yaptıkları başvurular her geçen gün katlanarak artıyor. Bu duruma yetkililer bir çözüm getirir mi henüz bilinmiyor. Ancak yeni yılda artan ehliyet alma bedeli ve fahiş harç ücretleri can sıkıcı olabiliyor. Hele ki teorik ve uygulamalı sınavdan kalanlar için içinden çıkılamaz bir hale dönüşüyor.

“Çıkmış soruları çözüyorum, sınavım güzel geçiyor, kendimden eminim ama sınavdan kaldığımı görünce şaşırıyorum” MEB’in şikayetvar hattı bu tarz mesajlarla dolup taşıyor. Yaşadıkları mağduriyetten kaynaklı olarak cevap anahtarlarını ve nerede yanlış yaptıklarını görmek isteyen adayların bu istekleri yanıtlanacak mı? bunu zaman gösterecek.

Ehliyet Sınavı Şikayetleri Çığ Gibi Büyüyor! "Bu İşi Ticarete Dökmüşler"

“Hepimiz yetişkiniz. Kendini bilen ve neye cevap vereceğini bilen insanlarız. Sınavda adeta dalga geçiliyor. Bu işi ticarete dökmüşler.”

“Ehliyet yazılı sınavına katıldım 16 yanlışım olduğunu gördüm. Ancak 68 puan aldım ama ben 90 üzeri bekliyordum. İtiraz içinde büyük bir meblağ talep ediyorlar. En azından yanlışlarımı görebilmeyi talep ediyorum”

“İftar vaktine yazılı ehliyet sınavımı konulur anlamıyorum”

“Devletin gereksiz yere gelir elde etmek için kasıtlı olarak yapıldığını düşünüyorum”

Editör: Serhat SALİMOĞLU