Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek canlı yayında duyurdu. MEB ve SPK anlaşmaya vardı. Artık yeni eğitim öğretim yılında o derste olacak.

Gölcük Milli Eğitimdeki Yolsuzlukta Raporlu Öğretmene Bile Ek Ders Ödenmiş Gölcük Milli Eğitimdeki Yolsuzlukta Raporlu Öğretmene Bile Ek Ders Ödenmiş

İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerini ilgilendiren bir gelişme yaşandı. Bakan Şimşek canlı yayın sırasında okul müfredatına yeni bir ders kazandırılacağını açıkladı. MEB ve SPK çalışması başladı. Yeni eğitim öğretim yılında müfredata finans dersi eklenmesine karar verildi.

Öğrencilerin okul hayatı tanıştıkları dönem itibariyle ekonomi becerisini oluşturarak finansal bilinç var edebilmek için ilk adım atıldı. Bakan Şimşek finansal okuryazarlığın müfredata eklenmesi için MEB ile SPK’nın çalışmalara başladığının müjdesini verdi.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in Finansal Okuryazarlık platformuna verdiği demeçte dikkat çeken o sözleri:

“Vatandaşlarımızın kaynaklarını hibe etmesini değil sermaye piyasalarına yönlendirmesini tercih ederiz. Borsa bir oyun alanı değil. Bilgiye analize dayalı değerlendirmeler üzerinden kararlar vermemiz lazım. Finansal okuryazarlığı müfredatı eklenmesi için MEB ve SPK ile çalışıyoruz.”

(mebhocam com tr)