ÖZEL HABER Bugün, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımlarıyla Türkiye Maarif Modeli tanıtım programı gerçekleştirildi. Programın ardından sosyal medyada yeni müfredat çalışmaları yapıldı. Etkinliğe tüm camia destek verirken önemli bir detay gözlerden kaçmadı.

Söz konusu programa geniş katılım ve destek sağlandı. Özellikle Milli Eğitim Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, sosyal medya üzerinden yeni müfredat ve tanıtım programı hakkında paylaşımlarda bulundu.

İşte MEB 'in Yeni Sistemi Dershanelere Kilit İşte MEB 'in Yeni Sistemi Dershanelere Kilit

Bu paylaşımlara bakan yardımcıları, genel müdürler, daire başkanları, şube müdürleri de destek verdi. İl-ilçe milli eğitim müdürlükleri, il ve ilçe milli eğitim müdürleri sosyal medya üzerinden yeni müfredat hakkında paylaşımları destek verdi.


Yeni müfredatı hazırlayan genel müdürlüklerden bir tanesi de Ortaöğretim Genel Müdürlüğü.

Bilindiği üzere Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne geçtiğimiz aylarda Halil İbrahim Topçu getirilmişti. Müfredat değişikliği direkt Ortaöğretim Genel Müdürlüğünü ilgilendiriyor.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, her mecrada yeni müfredat değişikliğini savunmaya çalışırken, konuyla ilgili ciddi çalışmalar, röportajlar vs verirken, bundan öte muhalefetin eleştirilerine karşı müfredat değişikliği konusunda algıları tek tek bertaraf ederken Ortaöğretim Genel Müdürünün Bakan Yusuf Tekin'i yalnız bıraktığı görülüyor.

Ortaöğretim Genel Müdürü Halil İbrahim Topçu, sosyal medya üzerinde bugünkü Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli tanıtım programı hakkında bir bir paylaşım, beğeni ve rt yapmaması dikkat çekti.

İşte Genel Müdürün son paylaşımı ve beğendiği gönderi 29 Mayıs tarihinden

KAYNAK:MEBPERSONEL