Ali YALÇIN İsim Vermeden İzmir İl Milli Eğitim Müdürünü Eleştirdi

Ali YALÇIN İsim Vermeden İzmir İl Müdürü Ömer YAHŞİ'nin Rotaryenlerle Yaptığı 'Rotary Okulda' Projesini Eleştirdi

MEB 26.10.2019, 18:57 26.10.2019, 18:57
Ali YALÇIN İsim Vermeden İzmir İl Milli Eğitim Müdürünü Eleştirdi

Milli Eğitim Camiasını adeta şok eden İlim Yayma Cemiyetinin İstanbul Kadıköy ilçe başkanlığını yapmış olan Ömer YAHŞİ"nin İl Milli Eğitim müdürü olduktan sonra İzmir"de başlangıçta 27 okulu güle oynaya teslim ettiği , akabinde 44 okul ile devam edecek ve toplamda 61 Okulun Rotaryenlere teslim edileceği projeye tepkiler çığ gibi. 

Günlerdir onca tepkiye rağmen suskun kalmayı tercih eden Eğitim Bir Sen camiasından tepki Genel Başkan ALi YALÇIN"dan geldi. 

Ota, çöpe herşeye yazı yazan, ona buna sallamayı marifet sayan ancak  Sözkonu Ömer YAHŞİ olunca susmayı tercih eden, Görmedim, duymadım şeklinde 3 Maymunu oynayan ve en sonunda Milli Eğitim Bakanın da Salladıkları için haklarında soruşturma açılan Eğitim Bir Senli bazı şube başkanları Ömer YAHŞİ için adeta sus pus oldular.

İmdatlarına ise Genel Başkan Ali YALÇIN"ın yaptığı bugünkü açıklama yetişti. Bu Şube başkanları Sosyal medya hesaplarından bunu paylaşarak vaziyeti kurtarmayı tercih ettiler. 

Ne idi bu Eğitim Bir Sen Şube Başkanlarını bu kadar sessiz yapan? şimdi herkesin merak konusu.

Yaptığımız haberlerin kamuoyunda büyük tepkiye yol açması nedeniyle Ömer YAHŞİ"nin İl Müdür olmasında en büyük referans olan Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ali YALÇIN bugün bir açıklama yaparak isim vermeden Ömer YAHŞİ"yi ve imzaladığı" Rotary Okulda " projesini eleştirdi. 

İşte Ali YALÇIN"ın Ömer YAHŞİ"nin ismini zikretmeden yaptığı o tepki açıklaması:

Eğitim Bir Sen 9. Bölge Toplantısı Eğitim Programında konuşan Eğitim Bir Sen genel başkanı Ali Yalçın açıklamalarda bulundu...

Kamuoyuna yansıyan bazı haberlere göre, rotaryenler Millî Eğitim Bakanlığı ve okullarla teması artırmaya yönelik çalışmalar yapıyor, hatta daha da ileri gidip “Rotary Okulda” temasıyla bakanlık ve millî eğitim müdürlükleriyle ikili görüşme ve iş birliği içerisine giriyorlar. 

Rotaryenler, lionslar ve elbette masonlar yine okullara, çocuklara, eğitime ve milletin değerlerine el atmanın peşindeler. Ne okullara yaklaşmasına ne de öğrencilerle yakınlaşmasına izin verilmemeli. İş birliği davetlerine icabet edilmemeli, kısaca tuzağa düşülmemelidir.

28 Şubat’taki fonksiyonları çok tartışıldı. 28 Şubat’ın devamında okullarda Bakanlık talimatıyla cirit atan resmi sürecin öznesi haline gelen bu yapıların okullardan eli ayağı çekilmişken ne oldu ki müjde verir gibi “Rotary Okulda” diye tekrar sevinç narası/çığlık atıyorlar.

Millet olarak, kökü dışarıda masonik yapılardan çok çektik. Ülkemizi bölmek isteyen terör örgütlerine, milletimizi emelleri ile yok etmek isteyen sivilimsi yapılanmalara artık fırsat verilmemeli.

15 Temmuz’da milletimiz bedel ödemiş ve başı dışarda yapılara mesajı vermiştir. Bu yapıların ve yapılanmaların okullara sızmaması, çocuklarımıza el uzatmaması için yetkililer bu konuda hassas davranmalı, rotaryenlere ve diğer masonik örgütlere okulların kapısını, çocukların zihin dünyasını sımsıkı kapatmalıdır.

Ali Yalçın 
Genelbaşkan

 

 

Yorumlar (0)
banner51
23°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
MEB Şube Müdürü Rotasyonu İptal Edilmeli mi ? Edilememeli mi?
MEB Şube Müdürü Rotasyonu İptal Edilmeli mi ? Edilememeli mi?
Namaz Vakti 08 Temmuz 2020
İmsak 03:36
Güneş 05:33
Öğle 13:14
İkindi 17:13
Akşam 20:46
Yatsı 22:34