Eğitim Sevdalısı Olmak

Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, kelimenin tam anlamıyla bir eğitim sevdalısı...

MEB 04.09.2020, 22:13
Eğitim Sevdalısı Olmak

5 yıl önce Manisadan atandığı Kocaelide kamusal alandaki mesai saatinin süresini allak bullak eden bir anlayışla görev yapan Fehmi Rasim Çelik, sergilediği performansla takdir topluyor.
35 bin öğretmen, 360 bin öğrencinin oluşturduğu eğitim camiasının sevk ve iradesini kusursuz bir şekilde yöneten Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelikin görev şevkini, ortalığı kırıp geçiren pandemi süreci bile kıramadı.

Öğretmen ve öğrencileri internet ortamında buluşturan uzaktan eğitim sisteminin verim oranını hedeflenen seviyenin üzerine çıkarmayı kendine şiar edinen Fehmi Rasim Çelik, Kocaelideki çıtayı yükseğe çıkartmak için üniversitelerle dirsek temasında bulunmayı ihmal etmiyor.

Pandemi koşullarının dayattığı olumsuzluğun eğitim sürecine yansımaması için alternatif çareler arayan Fehmi Rasim Çelik, her kayıt döneminde velilerin korkulu rüyası haline gelen bağış şartını tarihe karıştırdı.

Kocaelideki hiç bir okul müdürü, velilerden gönüllülük esası dışında kayıt parası talep edemiyor.

Birçok kurum müdürü yaz mevsiminin kavurucu sıcağından en azından hafta sonu günleri kurtulmak için günübirlik tatil yapmayı yeğlemişken Fehmi Rasim Çelik, okul inşaatları arasında mekik dokumakta...

İlginçtir ki, bir çok yöneticinin rüyasını süsleyen siyasi gücüne rağmen, olanca alçak gönüllü duruşundan ödün vermeyen Fehmi Rasim Çelik, eğitim sevdalısı olmanın sözlük anlamını Kocaeliden cümle aleme gösteriyor.

Yaşar AKKAMIŞ / Kocaeli Zirve

Yorumlar (2)
İfrat Tefrit 2 hafta önce
Bu tür haberler çok sırıtıyor. Haberci isterse aynı adamı yerin dibine de indirir.
yusuf 2 hafta önce
Kayıt parası talep edemiyormuş... Okulların ihtiyaçlarını nasıl karşıladıklarını da soruyormuymuş müdür bey.
banner51
21°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce Şu Anki Korona Virüs Rakamlarına Göre Okullar 21 Eylül'de Açılmalı mı?
Sizce Şu Anki Korona Virüs Rakamlarına Göre Okullar 21 Eylül'de Açılmalı mı?
Namaz Vakti 19 Eylül 2020
İmsak 05:16
Güneş 06:42
Öğle 13:03
İkindi 16:30
Akşam 19:14
Yatsı 20:34