İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Bakan Yardımcısı mı Oluyor?

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent YAZICI'nın Milli Eğitim Bakan Yardımcısı olacağı iddia edildi. işte detaylar....

MEB 08.04.2022, 11:05
İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Bakan Yardımcısı mı Oluyor?

İstanbulda Eğitim Müfettişleri Başkanlığı görevini yürütürken 2012 yılında Tokata İl Milli Eğitim Müdürü olarak atanan ve 2012-2018 yılları arasında Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevini yapan Yazıcı 27 Ağustos 2018de eski MEB Bakanı Ziya Selçuk döneminde İstanbul Milli Eğitim Müdürü olarak atanmıştı.

Ziya Selçukun bakanlığı döneminde Hamza Aydoğdu ve İbrahim Er tarafından en çok desteklenen ve Tokattan beklenmedik şekilde gelerek İstanbula il müdürü yapılan Yazıcı, Ziya Selçuk döneminde Bakan Yardımcısı yapılmak istenmişse de STKların İstanbulun başından ayrılmasına sıcak bakmaması nedeniyle engellenmiş oldu.

Son haftalarda Ankara kulislerinde, Milli Eğitim Bakanı Prof.Dr.Mahmut Özer göreve geldiği ilk günden bu yana ismi Bakan Yardımcılığı için geçen Levent Yazıcının 4.Bakan yardımcısı olarak atanacağı ifade ediliyor.

Bu atamanın gecikmesini bir sebebi olarak ta İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Levent Yazıcı yerine atanacak isim noktasında bir karar verilememesi gösteriliyor.

Olası bir değişiklikte İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü için ismi geçen isimleri bir sonraki haberimizde yer vereceğiz.

Mebpersonel 

Yorumlar (1)
Hasibe 2 ay önce
İstanbul milli eğitim müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol olmalıdır çok başarılı bir müdür
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 29 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı