İstanbul İl Müdürü Levent YAZICI Gidiyor İşte Yerine Gelecek Muhtemel İsimler...

3 Büyük ilden ikisinin il müdürü değişmiş sadece İstanbul bekletiliyordu. Her dönemin adamı olan İstanbul İl Müdürü Levent YAZICI ilçelerde operasyon yaparken diğer yandan da Yazıcı'ya operasyon hazırlıkları yapılıyor. İşte İstanbul MEM için adı geçenler...

MEB 08.10.2021, 22:21 08.10.2021, 22:35
İstanbul İl Müdürü Levent YAZICI Gidiyor İşte Yerine Gelecek Muhtemel İsimler...

İstanbulda Eğitim Müfettişleri Başkanlığı görevini yürütürken 2012 yılında Tokata İl Milli Eğitim Müdürü olarak atanan. 2012-2018 yılları arasında Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevini yapan Yazıcı 27 Ağustos 2018de İstanbul Milli Eğitim Müdürü olarak atanmıştı.


Milli Eğitim Bakanı Prof.Dr.Mahmut Özer göreve geldiği ilk günden itibaren kamuoyuna, yaptığı atamalarla kendi kadrosunu kurarak çalışma yürüteceğini göstermişti. Özellikle Rize ve Tokat kökenlilerin üstdüzey atamaları dikkat çekmişti. Görevden almalarda ve yerlerine yapılan atamalarda birlikte görev yaptığı eski bakan yardımcıları Reha Denemeç ve İbrahim Erin etkileri de çokça dillendirilmişti.

İzmir ve Ankara il müdürlerinin değişimiyle gözler İstanbul İl müdürü Levent Yazıcıya çevrilmişse de Yazıcının her dönemin prensi olarak görevden alınmasının imkansız olduğu kulislerde konuşulmuştu. Zira Müsteşar Yusuf Tekinin Bakan olması halinde Genel Müdür yapmak istediği ilk sıradakii simlerin başında Levent Yazıcı geliyordu.Ziya Selçukun bakanlığı döneminde Hamza Aydoğdu ve ibrahim Er tarafından en çok desteklenen ve Tokattan beklenmedik şekilde gelerek İstanbula il müdürü yapılan Yazıcı, Ziya Selçuk döneminde Bakan Yardımcısı yapılmak istenmişse de İslami STKların İstanbulun başından ayrılmasına sıcak bakmaması nedeniyle  engellenmiş oldu.

Ziya Selçukun giderayak yaptığı atamaları göreve başlatmayarak net olarak tavrını gösteren Yazıcı, her dönemin prensi olmasının hakkını verse de kendisi için de çanlar artık çalmaya başladı. Levent Yazıcı ile yakın çalıştığını bildiğimiz Bakan Özer, Yazıcının insiyatifi ile İstanbulda ilçe müdürlerini görevden almaya başladı. Yazıcıya yakınlığı ile bilinen isimler Bakan Özer tarafından tek tek göreve getirilirken, Levent Yazıcının İstanbul Memdeki görevinden alınması güneme geldi.

İlçeler üzerindeki tasarrufun müsebbibi görülen Yazıcı Stk ve siyasiler tarafından hedef tahtasına kondu.

Ankara kulislerinde İbrahim Ere yakınlığı ile bilinen İrfan Zeki Er ve Niyazi Kaya isimleri ile Bakan Mahmut Özere yakınlığı ile bilinen Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Serkan Gürün isimleri İstanbul için çoktan dillendirilmeye başlandı.

Kamuajans

Yorumlar (2)
Süleyman A. 2 hafta önce
İstanbul milli eğitim müdürlüğüne Dr. Abdülaziz yeniyol geliyor hayırlı olsun.
Doğruolun 2 hafta önce
Gördüğüm kadarıyla size dürüst ve çalışkan il müdürü lazım değil, yatan, yutan adamlar işinize geliyor galiba...
Günün Anketi Tümü
6.Dönem Toplu Sözleşmeyi Başarılı Buluyor musunuz?
6.Dönem Toplu Sözleşmeyi Başarılı Buluyor musunuz?
Namaz Vakti 23 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı