MEB'den son dakika kararı! Resmen değişti, tüm öğretmenler

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) son dakika duyurdu. Öğretmenlerle ilgili flaş karar. Resmen açıklandı.

MEB 10.07.2021, 19:48
MEB'den son dakika kararı! Resmen değişti, tüm öğretmenler

MEB, 2021 yılı öğretmenlerin iller arası isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirmelerine ilişkin kılavuzu haziran ayında yayımladı. MEB tarafından yayımlanan il dışı atama kılavuzu birlikte 2021 öğretmen il dışı atama takvimi netlik kazanmıştı. MEB 2021 Yılı İl İçi ve İller Arası İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Takvimlerinde Yapılan Değişikliklere İlişkin yeni bir duyuru yaptı.

İl içi ve iller arası yer değişikliği takvimi

Bakanlığımız kadrolarında görev yapan öğretmenlerin 2021 yılı il içi isteğe bağlı yer değiştirme işlemleri ile iller arası isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme işlemleri için belirlenen takvimlerde güncellemeler yapılmıştır.

Yapılan güncelleme sonrasında 2021 yılı il içi isteğe bağlı yer değiştirme işlemlerinde “Atamaların Valiliklerce Gerçekleştirilmesi ve Sonuçların İlanı” işleminin tarihi 27 Temmuz 2021 olarak belirlenmiştir. Bilindiği üzere Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkındaki 1 Nolu Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin “Öğretmenlerin emekliliği” başlıklı 331 inci maddesinin birinci fıkrasında: “Öğretmenlerin emeklilik işlemleri Haziran ve Temmuz ayları içinde yapılır…” denilmektedir. Bu bağlamda 2021 yılı il içi isteğe bağlı yer değiştirme işleminde emekli olacak öğretmenlerin yerlerine de atama işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi için atama işleminin yapılacağı tarih olan 27 Temmuz 2021 tarihine kadar emeklilik onayları alınan ve kendilerine tebliğ edilerek ayrılış işlemi bildirilen öğretmenlerin MEBBİS’te emeklilik d

Yorumlar (1)
Emsal 4 hafta önce
Sanki yeni haber. Biraz ahlak be biraz
28°
açık
Günün Anketi Tümü
Ek atama neden yapılmıyor?
Ek atama neden yapılmıyor?
Namaz Vakti 06 Ağustos 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı