En son Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri görevini yürütürken yurtdışına eğitim ataşesi olarak ataması yapılan ve Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevini uzun yıllar yürüten Kemal Karahan Hatay Ak Parti 4.sıradan Miletvekilli aday listesine girdi.

KEMAL KARAHAN KİMDİR?

MEB ücretsiz yaz okulu başvurusu ne zaman alınmaya başlayacak? MEB ücretsiz yaz okulu başvurusu ne zaman alınmaya başlayacak?

Kemal Karahan 1964 yılında Hatay Dörtyol’da doğdu. İlköğrenimini Çaylı Yavuz Selim İlkokulu ve Dörtyol Merkez Ortaokulu’nda, lise öğrenimini Dörtyol Deneme Lisesi’nde, yükseköğrenimini ise Atatürk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde tamamladı. 1986 yılında Siirt(Batman) Beşiri Lisesi’nde Edebiyat Öğretmeni olarak göreve başladı. Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı okul ve kurumlarda öğretmenlik ve çeşitli kademelerde yöneticilik yaptı. 1997-2000 yılları arasında T.C. Kazakistan Büyükelçiliği Eğitim Müşavirliği Kültür Merkezi’nde Türkçe Öğretmeni olarak görev aldı. 2003-2007 yılları arasında Dörtyol Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü,2007-2011 yılları arasında Dörtyol İlçe Milli Eğitim Müdür Vekilliği görevinde bulundu.

Ulusal Ajans AB Eğitim Projesi (Almanya, Fransa, İtalya, Estonya), AB-Merkezi Finans İhale Birimi destekli AB Projesi ve SODES Projesi gibi çeşitli proje çalışmalarında bulundu. 2011-2014 yılları arasında Dörtyol Atatürk Anadolu Lisesi Müdürü iken, 20 Haziran 2014 tarihi itibariyle Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Hatay İl Milli Eğitim Müdürü olarak görevlendirilmiş ve 04.11.2017 tarihinde de Hatay İl Milli Eğitim Müdürü olarak atanmış ve sonra MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürü yürütmüştür. Evli ve üç çocuk babasıdır

Editör: Haber Merkezi