Milli Eğitim Bakanlığında İl Milli Eğitim Müdürleri özelinde değişiklik yapılacağını fakat bu değişimler için seçimlerin beklendiğini yazmıştık.

MEB Seçimlerin bitmesinden sonra gelen Bayram tatili sonrası İl Milli Eğitim Müdürlüklerinde değişim konusunda çalışmalara başladı.

MEB Personel Genel Müdürü Bülent ÇİFTÇİ'nin Acı Günü MEB Personel Genel Müdürü Bülent ÇİFTÇİ'nin Acı Günü

MEB'de özelikle Proje Okullarına yönetici konusunda Ortaöğretim ve Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün süreci eline yüzüne bulaştırdığından dolayı bu sorunların ortaya çıkmasına sebep olanları da ayrıntıları ile ( Bakan Yardımcısı, Genel Müdür ve Daire Başkanı) yazmıştık. MEB Merkez teşkilatı değişimlerini ayrıca mebpersonel.com sitemizde bulabileceksiniz.

İl Müdürleri değişimi konusuna gelince her zaman olduğu gibi bir anda geniş çaplı bir değişimden ziyade değişimleri zamana yayarak kısım kısım değişimlerin eğitim öğretim yılının sonuna kadar tamamlanması planlanıyor.

İl Müdürleri değişiminde 2024 yerel seçimleri sonuçları da göz önüne alınacak.

Yerel seçimler döneminde İl Milli Eğitim Müdürlüklerinde bir değişiklik yapılmaması adına ilde ki Belediye Başkanların istekleri doğrultusunda bazı İller için özellikle seçim sürecinin bitmesi beklenmişti bu yüzden Müdür değişiminde 2024 yerel seçimleri sonuçları da göz önüne alınacak.

Bazı İl Müdürleri arasında Rotasyona gidilecek. Bazı İl Müdürleri Genel Müdür Yardımcısı Olacak.

MEB İl Müdürlüğü değişimleri çalışmaları kapsamında bazı İl Milli Eğitim Müdürlerini de rotasyona tabi tutup bu şekilde değerlendirecek.

Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete'de yayınlanan karara göre MEB'e 34 Genel Müdür Yardımcılığı kadrosu tahsis edildi. Bazı İl Müdürlerin de Genel Müdür Yardımcısı olarak atanacak.

Genel Müdür Yardımcısı olması beklenen isimleri de siz değerli  okurlarımıza ayrıca aktaracağız.

Hangi İl Müdürleri Görevden Alınacak?

Mebpersonel.com olarak aldığımız bilgiler doğrultusunda aşağıda bulunan İl Müdürlerinin değişmesi bekleniyor. Ayrıca göreve geldikleri bu yandan sadece hangi adamımıza koltuk verebiliriz derdin de olan Bakan Yardımcıları Ömer Faruk Yelkenci ve Kemal Şamlıoğlu'nun da bu süreçte kimleri atamak istediğini de ayrıntıları ile mebpersonel.com'da bulacaksınız.

İşte İlk etapta görevden alınmasına kesin gözüyle bakılan il müdürleri:

Bir sonraki haberimizde ise aşağıdaki isimlerin neden görevden alınacağı yönünde geniş çaplı değerlendirmeyi mebpersonel.com sitemizde bulacaksınız.

1-Batman İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut KURTARAN

2-Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Ali TATLI

3-Elazığ İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet YIĞIT

4-Kahramanmaraşİl Milli Eğitim Müdürü Yusuf KAHRAMAN

5-Konya İl Milli Eğitim Müdürü Murat YİĞİT

6-Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Murat DEMİR

7-Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Hasan BAŞYİĞİT

8-Niğde İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR

9-Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Murat Ağar

10-Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Ersan ULUSAN

Bu isimler dışında hangi İl Müdürleri ve neden değişmeli konusunda ki düşüncelerinizi yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

mebpersonel

Editör: Serhat SALİMOĞLU