Ajanskamu-Özel Haber

Dün Proje Okulları Yönetici atama sonuçları açıklanmıştı. Sonuçların açıklanmasıyla birlikte 1200 okulun proje okulu olmaktan çıkarıldığı ve atama yetkisinin Valiliklere devredildiği bilgisini MEB 1200 Proje Okulu ve Fen Lisesini Kapattı ve Yöneticilerini Mağdur Etti haberimizde ayrıntıları ile yazmıştık.

Haberimizde belirtiğimiz gibi çıkarılan okulların EKYS ile atama yapılacağı ve bunun da mağduriyetlere yol açacağını ifade etmiştik.

Milli Eğitim Bakanlığı bugün Proje Okullarından Ataması Valiliklere Devredilen Okullarda bulunan yöneticilerin görev süresini bir yıl daha uzatarak bu sorunu şimdilik çözme yoluna gitti ve bundan sonraki süreçte bu okullar gelecek yıla kadar mevcut müdürler devam edecek ve münhale çıkmayacak.

Mevcut atamalar geçerli herhangi bir iptal sözkonusu değil. 

Özellikle Din Öğretimi Genel Müdürlüğü bu konuda hiç bir çalışma yapmazken Sadece Ortaöğretime Bağlı Fen Lisesi ve Proje Okullarına dokunulması İmam Hatiplerin önünü açmak olarak değerlendirildi. 

Fen Liseleri ve Anadolu Liselerinin hangi okullrr proje olsun hangileri kalsın hangileri gitsin çalışmasını ise, hiç bir il ilçe milli eğitim müdürlüğünün haberi olmadan hangi kıstaslar esas alınarak yapıldığı açıklanmadan ,  Ortaöğretim Genel Müdürü Halil İbrahim TOPÇU'nun yaptığı ve tepkilerin odağında da Genel Müdür TOPÇU'nun yer aldığı ifade ediliyor. 

Ajanskamu.net olarak konu ile ilgili olarak kendisine ulaşmaya çalıştığımız Ortaöğretim Genel Müdürü Halil İbrahim TOPÇU ise telefonlarımıza çıkmamayı tercih etti. 

Ortaöğretim Genel Müdürü Halil İbrahim TOPÇU'nun Bakan Mahmut ÖZER döneminde de tepki çeken uygulamalara imza attığı biliniyor.

Sonuç olarak MEB Personel Genel Müdürlüğü bu karar ile mağduriyetlerin önünü kesmiş oldu ve zaman açısında da ilgili Genel Müdürlükler daha geniş bir çalışma yaparak proje okulları konusunda karar verecekler.

Diyarbakır Milli Eğitim'de operasyon, gözaltılar var Diyarbakır Milli Eğitim'de operasyon, gözaltılar var

Mağduriyetlerin oluşmaması için ise  MEB Personel Genel Müdürü Bülent ÇİFTÇİ'nin  büyük bir çaba sarfettiği biliniyor.

Proje Okullarına dair haberleri sitemizden takip edebilirsiniz.