Eğitim-Bir-Sen ve Memur Sen Şanlıurfa Şube Başkanı İbrahim Coşkun, memur maaşlarına ilave zam açıklaması.

Coşkun, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada memur maaş zamlarıyla alakalı şu ifadeleri kullandı:

Enflasyon Bütün Sabit Gelirliler İçin Tehdit, Gelir Kayıplarının Önlenmesi Bütün Çalışanlar İçin Beklentidir....

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan‘ın bugünkü açıklamasında; yılsonu beklenmeden Asgari Ücrete Temmuz ayında ara zam yapılacağını belirtti.

En düşük emekli maaşının 7.500 ₺ seviyesine yükseltilmesi, bayram ikramiyesi tutarının 2.000 ₺’ye artırılması ve asgari ücrete Temmuz ayında ara zam yapılacak olması yaşanılan gelir kayıplarının görüldüğünün, sabit gelirlerin enflasyon karşısında zorlandığının göstergesidir.

Küresel ekonomide yaşanan krizin etkisi ülkemizde de hissedilmesine karşın; devletimiz özellikle son iki yılda çalışanı, emekliyi, işvereni ve vatandaşını korumaya yönelik önemli sosyal politika tedbirlerini hayata geçirmiştir ve buna yönelik adımlar atmaya da devam etmektedir.

Asgari ücrete Temmuz’da ara zam planlanması bu güçlü iradenin yansımasıdır.

Kamu görevlileri artan kira ve emtia fiyatlarından olumsuz etkilenmektedir.

Kamu görevlilerine de gelir kayıpları önleyecek, gelir dağılımında adaleti sağlayacak ek iyileştirmeler acil bir şekilde yapılmalıdır.

Tüm kamu çalışanlarına bu zor süreçte maddi rahatlamayı sağlayacak ek zam ve tedbirler alınmalıdır. Bu güçlü iradenin bunu yapacak güçte olduğunu biliyor ve bekliyoruz.

Bu ay memur ve öğretmen maaşları eksik yatacak Bu ay memur ve öğretmen maaşları eksik yatacak

Kaynak:rhaajans.com