21 Eylülde Hangi Sınıflar Okula Gİdecek? MEB'den Resmi Açıklama Geldi

MEB'den Resmi Açıklama Geldi! 21 Eylül'de Sadece Okul Öncesi ve 1. Sınıflar Başlayacak

Memurlar Net 08.09.2020, 21:17
21 Eylülde Hangi Sınıflar Okula Gİdecek? MEB'den Resmi Açıklama Geldi

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamada, 21 Eylülde başlayacak olan yüz yüze eğitime başlangıçta sadece okul öncesi ve 1. sınıfların katılacağı kaydedildi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitim sürecinde velinin rızası alınacağını, velilerin istemeleri halinde öğrencilerini yüz yüze eğitime göndermeme konusunda mazeret beyan edebileceklerini söyledi. Bakan Selçuk, "Yüz yüze eğitime başlama konusunda veli rızası, bizim için önemlidir. Velilerimiz isterlerse öğrenciyi yüz yüze eğitime göndermeme konusunda mazeret beyan edebilirler." ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamada, 21 Eylülde başlayacak olan yüz yüze eğitime başlangıçta sadece okul öncesi ve 1. sınıfların katılacağı kaydedildi. 

İLKOKUL 1. SINIFTAN BÜYÜK SINIFLAR VE LİSELERLE İLGİLİ SÜREÇ DAHA SONRA NETLEŞECEK

Yüz yüze eğitime başlama konusunda karar velilerde olacak. Salgın döneminde çocuklarını okula göndermek istemeyen velilerin kararı doğrultusunda bu çocuklar yok yazılmayacak.  Sınıf mevcudu da bu sayede seyreltilmiş olacak. Çocukların okulda kalış süresi azaltılacak.  21 Eylülde ilk hafta yüz yüze eğitime geçilmesiyle birlikte ilkokul 1. sınıf öğrencileri ilgili haftada 1 gün yüz yüze eğitim görecek. 1. sınıflar 2. hafta 2 gün okula gidecekler.  İlkokul 1den büyük sınıfların ve liselerin yüz yüze eğitim sürecine ilişkin detaylar 21 Eylülün ardından geçecek 3 haftalık sürecin ardından netleşecek.

Kaynak: www.ajanskamu.net
Yorumlar (0)
banner51
21°
açık
Günün Anketi Tümü
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Namaz Vakti 23 Ekim 2020
İmsak 05:53
Güneş 07:18
Öğle 12:53
İkindi 15:50
Akşam 18:19
Yatsı 19:39