Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) Türkiye geneli 1000 memur alımı yapıyor

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının internet sitesi üzerinden ilan yayımlandı. Bu ilanda Türkiye geneli 1000 Gelir Uzman Yardımcısı alımı yapılacağı belirtildi.

Memurlar 24.10.2020, 10:40
Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) Türkiye geneli 1000 memur alımı yapıyor

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının internet sitesi üzerinden Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından  bir ilan yayımlanarak 1000 Gelir Uzman Yardımcısı alımı yapılacağı belirtildi. Söz konusu ilanda alımların Türkiye geneli yapılacağı ifade edildi. 

İLANIN DETAYLARI

GİB tarafından yayımlanan ilanda "Adaylar başvuru sırasında öncelik sırasına göre en fazla 5 (beş) ili tercih edebileceklerdir. İl içinde atama yapılacak birden fazla yer belirlenmişse, adaylar belirlenen bu yerlerin tamamını, tercih ettikleri her il için ayrı ayrı olmak üzere öncelik sırasına göre başvurularında belirtmek zorundadırlar. Adaylar daha sonra bu tercihlerinden vazgeçemeyeceklerdir. Adayların, tercih ettikleri illerden hangi ilin yazılı sınavına gireceği, KPSS (A) puanı esas alınarak yapılan başarı sıralamasına göre tespit edilecektir" ifadelerine yer verildi.

Gelir Uzman Yardımcısı alımı giriş sınavının yazılı bölümü 12 Aralık 2020 tarihinde Ankarada gerçekleştirilecek. Sınava girmeye hak kazanan adayların isimleri ile söz konusu adayların nerede sınava gireceklerine ilişkin listeler, yazılı sınav tarihinden en az 10 gün önce Başkanlığımız resmi internet sitesinde (http://www.gib.gov.tr) ilan edilecektir.

ARANAN ŞARTLAR

Sınava başvuru şartları ise şöyle oldu:

- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde yer alan genel şartları taşımak,

- En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri ile bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen dört yıllık fakültelerden birini bitirmiş olmak,

- 01.01.2020 tarihi itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak (01.01.1985 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak),

- Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmamak,

- ÖSYM tarafından 2019 ve 2020 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavının KPSS (A) P48 türünden 70 ve üzeri puan almış olmak,

- Süresi içinde başvuru yapmış olmak.

BAŞVURU DETAYLARI 

Sınava başvurular 9 Kasımda başlayacak ve 20 Kasıma kadar devam edecek. Söz konusu başvurular mesai saatleri içinde yapılacak. Adaylar başvurularını http://sinav.gib.gov.tr adresindeki “Online Sınav Sistemi”ne kayıt olarak, sistemde yer alan sınav başvuru formunu elektronik ortamda doldurmaları suretiyle yapacaklardır.

Başvuru Kılavuzu İçin TIKLAYIN.

Kaynak: AjansKamu
Yorumlar (0)
25°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Ek atama neden yapılmıyor?
Ek atama neden yapılmıyor?
Namaz Vakti 28 Temmuz 2021
İmsak 04:01
Güneş 05:48
Öğle 13:16
İkindi 17:11
Akşam 20:33
Yatsı 22:13