İddia: Mart ayında emekli ve memur maaşına yüzde 15 zam yapılacak

AK Parti kurmaylarının önce yüzde 25, ardından yüzde 30 olarak açıklanan ve kamuoyunun tepkisini çeken memur ve emekli maaş zammıyla ilgili yeni çalışma yaptıkları ileri sürüldü.

Memurlar 08.01.2023, 23:02
İddia: Mart ayında emekli ve memur maaşına yüzde 15 zam yapılacak

AK Partinin seçimlerden hemen önce memur ve emekliye ek zam yapılması için hareket geçtiği belirtildi. Show Haberin AK Parti kaynaklarından edindiği bilgiye göre kamuoyunda düşük bulunan emekli ve memur zamları için Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğana sunulmak üzere çalışma başlatıldı. Seçim için 30 Nisan, 7 Mayıs ve 14 Mayıs tarihleri konuşulurken, söz konusu çalışmanın mart ortası gibi açıklanması hedefleniyor. 

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğanın önce yüzde 25 olarak açıkladığı gelen tepkiler üzerine ise yüzde 30a yükselttiği zam oranıyla en düşük memur maaşı 11 bin 848 TL, en düşük memur emeklisi maaşı 7 bin 901 TL olmuştu. En düşük emekli maaşı ise 5 bin 500 TLye yükselmişti. Ancak yapılan bu ek artış da tepkilerin önünü kesmemişti. 

Seçim öncesi kesenin ağzını açacak olan AK Parti yüzde 15 ek zam daha yapılması için yeni bir çalışma başlattı. Memur ve emeklinin maaş artışını yüzde 45e yükseltecek bu çalışmanın Erdoğan tarafından mart ortasında açıklanması hedefleniyor. 

DUVAR

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sizce Kim Kazanır?
Namaz Vakti 22 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı