MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin TBMM grup toplantısında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Özellikle İYİ Parti lideri Meral Akşener'in Gazze konusundaki sözlerine sert bir yanıt verdi. Bahçeli, "Bizde para, cüzdan gibi cebe koyulacak can değil, gerektiği takdirde feda edilecek can vardır!" ifadelerini kullandı.

Bahçeli'nin konuşmasında dikkat çeken bir diğer konu ise TBMM Grup Başkanvekili Celal Adan'ın Mecliste yaşanan olaya dair söyledikleri oldu. Bahçeli, Adan'a sahip çıkarak, "Saldırılar, istifa çağrıları ayaklarımızın altındadır ve hükümsüzdür" dedi.

Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılına da değinen Bahçeli, "Zamanda ve mekanda üstünlük Türkiye'ye geçecektir. Bunu sağlayacak olan Cumhur İttifakı ruhudur" şeklinde konuştu.

Bahçeli, Filistin meselesine de değinerek, "Filistin'in güvenliği Türkiye'nin de güvenliğidir" dedi ve Türkiye'nin din kardeşlerinin haklarından taviz vermeyeceğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'sapasağlam ayaktayız' mesajı: 'Bürokratik vesayete izin vermeyiz' Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'sapasağlam ayaktayız' mesajı: 'Bürokratik vesayete izin vermeyiz'

Bu açıklamalar, sosyal medyada büyük yankı uyandırdı ve Bahçeli'nin sert tavrı, gündemin en çok konuşulan konularından biri oldu.