Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, olgunlaşma enstitülerinin etkinliğini artırmak ve üretim kapasitesini yükseltmek amacıyla gerçekleştirilen değerlendirme toplantısında enstitü müdürleriyle bir araya geldi.

Olgunlaşma Enstitüleri: Misyon ve Önem

Bakan Yusuf Tekin, toplantıda olgunlaşma enstitülerinin önemine vurgu yaparak, bu enstitülerin daha etkin bir şekilde çalışabilmesi ve üretim kapasitelerinin artırılabilmesi için önemli adımlar atacaklarını belirtti.

Toplantıda Neler Ele Alındı?

Mogan Mesleki ve Tekin Anadolu Lisesi Uygulama Oteli'nde düzenlenen toplantıda, olgunlaşma enstitülerinin mevcut durumu, çalışma prensipleri ve tema/proje belirleme süreçleri gibi konular ele alındı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ndeki usulsüzlük iddialarına ceza yağdı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ndeki usulsüzlük iddialarına ceza yağdı

Gelişim ve Rekabet İçin Tedbirler Alınacak

Ayrıca, toplantıda olgunlaşma enstitülerinin ulusal ve uluslararası arenada rekabet edebilecek düzeye gelmeleri için gerekli tedbirlerin alınacağı vurgulandı. Ayrıca, geleneksel sanatların yaşatılabilmesi ve sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikte insan kaynağının yetiştirilmesi için çalışmalar yapılacağına dikkat çekildi.

Katılımcılar ve Destek

MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü'ne bağlı olarak faaliyet gösteren 30 olgunlaşma enstitüsü müdürünün katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda Bakan Yardımcısı Celile Eren Ökten ve Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Cengiz Mete de hazır bulundu.

Editör: Haber Merkezi