Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin yeni dönem için yapılan düzenlemelerin açıklamaları ile gündeme son günlerde oldukça sık geliyor. Son olarak Konya'da, "Öğretmenler Odası Buluşmaları" kapsamında Meram Öğretmenevinde gerçekleştirilen programa katıldı.


Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin yaptığı son açıklamalar ile oldukça dikkat çekti. Yeni eğitim öğretim döneminde birçok yeniliğe ve değişime imza atan Yusuf Tekin açıklamaları ile gündemden düşmüyorken katılım sağladığı Konya'da, "Öğretmenler Odası Buluşmaları" kapsamında Meram Öğretmenevinde gerçekleştirilen programında oldukça dikkat çekici açıklamalarda bulundu. İşte tüm detaylar…

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin Konya’da
Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin Konya’da düzenlenen "Öğretmenler Odası Buluşmaları" kapsamında Meram Öğretmenevinde gerçekleştirilen programa katıldı. Katıldığı programda bazı açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin açıklamalarında;


"Millî Eğitim Bakanlığı olarak istişare kültürünü kurumsallaştırmak için bütün imkânları değerlendiriyoruz. Ziyaret ettiğimiz her ilde bir araya geldiğimiz öğretmenlerimizle bu kültürü çok daha güçlü hâle getiriyoruz. Öğretmenlerimizin gerek yerel düzeyde karşılaştıkları sorunlara dair gerekse ülkenin genel eğitim politikalarına ilişkin görüş, öneri ve beklentilerini bir sohbet havasında müzakere etme imkânı buluyoruz.

Öğretmenler Haziran Seminerlerinde Kaç Saat Ek Ders Ücreti Alacak? Öğretmenler Haziran Seminerlerinde Kaç Saat Ek Ders Ücreti Alacak?

Bu istişareler doğrultusunda konuların çözümü noktasında kolektif bir şuurla hareket ediyoruz. Kolektif şuurla hareket ettiğimiz sürece üstesinden gelemeyeceğimiz, çözüme kavuşturamayacağımız bir konunun olmadığına inanıyorum." Dedi.

Tüm imkanlarla öğretmenlerin yanındayız!
Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin yaptığı açıklamalarda Öğretmenlerin mağduriyetini gidermeye çalışırken başka bir mağduriyete neden olmayacak şekilde hareket ettiklerini dile getirdi. Bununla beraber öğretmenlerin ailesiyle birlikte mutlu bir şekilde öğretmenlik yapmaları için Bakanlık olarak tüm imkânlarıyla yanlarında olmaya devam edeceğiz ifadeleri ile öğretmenlere konuşmalar yaptı.

Editör: Haber Merkezi