Bakan Tekin Adana ziyareti sırasında eğitim sisteminde yapılan yeniliklere gelen şikayetlere yer verdi. Altyapının henüz bu yenilikleri kaldırmada yetersiz olduğunu söyleyen Tekin’den öğretmenlere müjdeli haber geldi.

3 Aylık Enflasyona Göre En Düşük Öğretmen Maaşı Ne Kadar Oldu? 3 Aylık Enflasyona Göre En Düşük Öğretmen Maaşı Ne Kadar Oldu?

Bakan Tekin Adana’da gerçekleştirilen il yöneticileri toplantısına katıldı. O toplantıda eğitimde yapılan yeniliklerin nasıl karşılandığını dair ilk kez öğretmen bakış açısı ile değerlendirdi. Eğitimin dönüşümü, nitelikli bir seviyeye ulaşması için alınan kararların ani ve zorlayıcı bir etki oluşturduğunu şu sözlerle ifade etti:

“Öğretmen arkadaşlarımız altyapımızın sistemimizin bir anda tüm girişleri kaldırmadığından şikayetçiler. Sürekli bir yenilik içindeyiz. Geçtiğimiz hafta sosyal medyada bizimle ilgili yer alan haberlerden biri de buydu.”

Türkçe Öğretmenlerine Müjde!

Bakan Tekin sosyal medyayı yakından takip ettiğini, eğitim camiasında yaşananları bizzat okuyup gördüğünü ve öğretmenlerin şikayetlerini dikkate aldığını ifade ettiği o konuşmada Türkçe öğretmenlerine de müjdeyi verdi!

“Türkçe notunu 70’e yükselttik. 4 temel beceri ile öğrenciyi ölçme sistemi getirdik. Öğretmenlerin şikayetlerini takip ediyoruz. Türkçe okuma becerileri için Bakanlığımız bir yazılım üzerinde çalışıyor. Yakında paylaşılmış olacak.”