MEB'in Öğrenci Staj Maaşlarıyla İlgili Büyük Sorunu: 81 İlde Neler Oluyor? MEB'in Öğrenci Staj Maaşlarıyla İlgili Büyük Sorunu: 81 İlde Neler Oluyor?

MEB, 2024-2025 akademik yılından itibaren uygulanacak yeni müfredatı yakında açıklayacak. Bu yeni plan, lise biyoloji derslerinde, bilimsel olarak kabul görmeyen "yaratılış felsefesi" gibi konuların işlenmesini öngörüyor. Tartışmalı bu adım, Prof. Dr. Adem Tatlı'nın öncülüğünde gerçekleşiyor; Tatlı daha önce de Said Nursi hakkında övgü dolu yazılar yazmış ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından görevden alınmış bir isim.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) lise düzeyindeki biyoloji dersi programlarında "yaratılış felsefesi" konusunu dahil etme planı gündemde. İddialara göre, bu düzenlemenin arkasında, evrim teorisine eleştirel yaklaşan Prof. Dr. Adem Tatlı'nın etkisi var.

MEB müfredat değişikliğinde biyoloji müfredatına eklenen o değişiklik tartışmalara neden oldu

MEB, 2024-2025 akademik yılından itibaren uygulanacak yeni müfredatı yakında açıklayacak. Bu yeni plan, lise biyoloji derslerinde, bilimsel olarak kabul görmeyen "yaratılış felsefesi" gibi konuların işlenmesini öngörüyor.

Tartışmalı bu adım, Prof. Dr. Adem Tatlı'nın öncülüğünde gerçekleşiyor; Tatlı daha önce de Said Nursi hakkında övgü dolu yazılar yazmış ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından görevden alınmış bir isim.

Kaynak:mebhocam.com.tr