Vali'den Okul Müdürlerine Güzel Sözler ve Uyarılar

Tokat Valisi Ozan Balcı, okul müdürlerinden performans beklediğini belirterek, 'Çalışmak istemeyenler kibarca koltuğunu başkalarına bırakacaklar. Yapamıyorum...

Mülkiye 06.02.2019, 08:00 06.02.2019, 08:00
Vali'den Okul Müdürlerine Güzel Sözler ve Uyarılar

Tokat Valisi Ozan Balcı, okul müdürlerinden performans beklediğini belirterek, Çalışmak istemeyenler kibarca koltuğunu başkalarına bırakacaklar. Yapamıyorum dediğiniz an bırakmanız lazım. Ama hepinizde o güç, kudret, tecrübe var yapacağınıza yürekten inanıyorum dedi.

Gaziosmanpaşa Lisesi konferans salonunda düzenlenen toplantıda Vali Balcı, okul müdürleri ile bir araya geldi. Kürsüye gelen Vali Balcı, Spor Tokat projesinin pilot proje olarak Tokatta başlatıldığını başarılı olması halinde ülke genelinde uygulanacağını açıkladı. Spor Tokat projesine Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 2 milyon TL ödenek geldiğinin altını çizen Vali Balcı, İhaleye çıkıldı okullarımıza spor malzemeleri alınacak. Başarılı olan okul müdürlerinin okul bahçelerine basketbol sahası, halı saha, kapalı yüzme havuzu yapmayı planlıyorum. Bakanlıktan 2 milyon TL daha alcağız inşallah. Destek kurslarını birisinde mutlaka beden eğitimi olsun. Fiziksel ruhsal anlamda iyi çocuk yetiştirmemiz lazım. Teknoloji bağımlılığından çocukları nasıl kurtaracağız? Çocukların duruşu bozuk. Dolayısı ile bu projeyi çok önemsiyorum bu milli bir proje. Naim Süleymanoğlunu tanımayan var mı? Türk bayrağını göndere çektirdi İstiklal Marşını okuttu. Bu böyledir. Bu proje ile başarılı olursak Türkiyenin 20 yıldan sonraki alt yapısını oluşturmuş olacağız dedi.

Vali Balcı, okul müdürlerine uyarılarda bulunarak, Benim görevim sizlerin başında boza pişirmek değil. Sizlere yardımcı olmak, destek vermek, yüreklendirmek. Size destek vermek öğretmenlere destek vermek. Onlara destek vermek öğrencilerimize geleceğimize ülkemize destek vermek. Dolayısı ile eğitime destek vermek. Ben emek sarf ediyorsam gayret gösteriyorsam sizlerden de aynı performansı beklerim. Beklemek benim en doğal hakkım. Yeni hükumet sistemi Cumhurbaşkanlığı hükumet sistemi daha çok hızlanmak, çalışmak lazım. Çalışmak istemeyenler kibarca koltuğunu başkalarına bırakacaklar. Çünkü bunun vebali de var. Yapamıyorum dediğiniz an bırakmanız lazım. Ama hepinizde o güç, kudret, tecrübe var yapacağınıza yürekten inanıyorum. İyi bir ekip sistem kurmanız lazım. Bunu yaparsanız üstesinden gelemeyeceğiniz hiçbir problem, iş yok diye konuştu.

Yeni Haber

Yorumlar (0)
banner51
27°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce Şu Anki Korona Virüs Rakamlarına Göre Okullar 31 Ağustosta Açılmalı mı?
Sizce Şu Anki Korona Virüs Rakamlarına Göre Okullar 31 Ağustosta Açılmalı mı?
Namaz Vakti 03 Ağustos 2020
İmsak 04:12
Güneş 05:55
Öğle 13:15
İkindi 17:09
Akşam 20:26
Yatsı 22:01