LGS nakil başvurusu tarihleri! 2024 MEB açıkladı! LGS nakil başvurusu tarihleri! 2024 MEB açıkladı!

 Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Destek Programı çerçevesinde, öğrencilerin sınav başvuru ücretlerini de ekledi. 2024 yılı KPSS ön lisans sınavına katılacak olan adaylar için başvuru ücreti belediye tarafından karşılanacak. Detaylar ve tüm merak edilenler haberimizde…

KPSS ön lisans sınavına ücretsiz girecek öğrenciler!
Lise öğrencilerinin de katılabildiği KPSS ön lisans sınavı için geri sayım resmen başladı. İki yılda bir düzenlenen sınav bu yıl 1 Eylül 2024 tarihinde uygulanacak. Sınav öncesi ön başvuru ekranı aktif hale getirildi. Adaylar 2 Temmuz tarihine kadar başvurularını online platform üzerinden yapabilecekler.


Başvuru süreci tüm hızıyla devam ederken KPSS ön lisans sınavına katılım sağlayacak öğrencilerin sınav ücretlerini karşılamak için belediye harekete geçti. Eğitimde her öğrenciye eşit bir yaklaşım prensibi ile öğrenci destek programına dahil eden  Ankara Belediyesi, 35 yaşını aşmamış bireylerin sınav ücretlerini karşılayacağını duyurdu.

Ücretsiz KPSS Ön lisans başvurusu için neler gerekli?
2 Temmuz tarihine kadar ÖSYM'nin resmi web sitesi üzerinden başvurusunu gerçekleştiren ve  Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından sunulan sosyal destek ödemelerinden faydalanan vatandaşlar dikkat etmesi gereken bazı önemli detaylar bulunuyor. Ücretsiz başvuru yapmak için bunları unutmayın!

Başvuru ücretini geri alabilmek için KPSS ön lisans başvuru belgesinin belediyenin sistemini yüklenmesi gerekli. Bunun için başvuru belgesi bilgisayara indirildikten sonra forms.ankara.bel.tr adresine girerek sistemden yükleme işlemi tamamlanabilir. Bu işlemin 27 Haziran tarihine kadar tamamlanması gerekir. Aksi takdirde öğrenciler ücretsiz sına fırsatından yararlanamayacaklardır.

Editör: ELİF KOÇ