Yardımcı Hizmetler Sınıfı uzun yıllardır Türkiye gündeminde olsa da şu ana kadar olumlu bir adım atılmadı. Yardımcı Hizmetler Sınıfı hakkında geçtiğimiz yıl genel seçimler öncesinde adım atılması bekleniyordu. Lakin olumlu bir süreç gelişmedi. Yardımcı Hizmetler Sınıfı gündemden düşmüyor. Son olarak yardımcı hizmetler sınıfı TBMM gündeminde geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep Milletvekili Melih Meriç ve CHP Grup Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Öztürkmen, Yardımcı Hizmetler Sınıfına destek verdi. Konu hakkında bazı açıklamalarda bulundu.

'Başıboş köpekler toplanacak, kısırlaştırılacak, sahiplendirilecek' 'Başıboş köpekler toplanacak, kısırlaştırılacak, sahiplendirilecek'


Yardımcı Hizmetler Sınıfının kaldırılmasına yönelik CHP'li isimlerden destek gelmeye devam ediyor. CHP Gaziantep milletvekili Melih Meriç, Yardımcı Hizmetler Sınıfında çalışan personellerin Genel ve İdari Teknik Hizmetler sınıfına geçmelerine yönelik çağrıda bulundu.
 

Sayın Meriç, ''Kamu kurum kuruluşlarında yardımcı hizmetler sınıfında görev yapan personel deyim yerindeyse üvey evlat muamelesi görmektedir.'' diyerek şunları ekledi:
''İçlerinde büro işlerini yapan ön lisans, lisans ve yüksek lisans mezunları olmasına rağmen bir kısmı görev tanım olmadan çalıştırılmaktadır. Çalıştırıldıkları kurumlarda görevde yükselme sınavı açılmamakta, açılsa bile mülakat, derece ve kademe sorunundan dolayı açılan kadro sayısı yetersiz kalmaktadır.
Yardımcı hizmetler sınıfı personeli, eğitim durumları ve statülerine göre genel ve idari teknik hizmetler sınıfına geçiş hakkı talep etmektedir. Tanımsız görevlendirmeden ötürü yaşanan mağduriyetler ortadadır. Yetkililere sesleniyorum: Kamuda görev yapan yardımcı hizmetler sınıfındaki personellerin taleplerine kulak veririz.''
CHP Gaziantep Milletvekili Hasan Öztürkmen ise, "Yardımcı Hizmetler Sınıfı personelleri TBMM'ye verilen kanun tekliflerinin biran önce yasalaşmasını bekliyor." şeklinde konuştu.

Mebpersonel.org