MEB'DE GENEL MÜDÜRLERİN 1 YILLIK KARNESİ MEB'DE GENEL MÜDÜRLERİN 1 YILLIK KARNESİ

https://www.haberes.com.tr/ köşe yazarlarından AYHAN AYDINER 1 Eylül 2023 tarihli " Eskişehir Milli Eğitim Müdüründen Skandal Sözler" başlıklı yazısında : “Bindallı giyen kadının ahlaka mugayir (aykırı) durumu mümkün değildir” demiş.

Yani Eskişehir gibi aydın bir kentin İl Milli Eğitim Müdürlüğü koltuğunda oturan zat; “Kapalı giyinen bir kadının ahlaksızlık yapması mümkün değildir” diyor. Sayın Sinan Aydın’a sormak istiyorum.

“Kapalı giyinmeyen kadınları ahlaksız olarak mı görüyorsunuz? Başı açık, etek giyen kadın eğitimcileri ahlaka aykırı işler yapacağını mı düşünüyorsunuz?”


Sinan Aydın beyaz önlükle hiçbir alakası olmayan bu sözlerle Eskişehir’deki kadın eğitimcilere ahlak dersi vermeye mi çalışıyor?

Milletin ahlakı kapalı ve açık olmayla ölçülemez. Her şey yürektedir, vicdandadır. Gündüz kuşağında televizyonlarda gösterilen kadın programlarında yaşanan rezaletler yıllardır bunu hep gözler önüne seriyor. İslam’dan önceki Türklükten, Türk Devletlerinden bihaber, kadınları giydikleri giysilerle ayrıştıran bir zihniyetteki Milli Eğitim Müdürü, Cumhuriyet Kenti olan Eskişehir’e hiç yakışmadı.

Yukarda görüldüğü üzere AYHAN AYDINER 'in İddia ettiği bu olay sonrası Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Sinan AYDIN'ın kamooyunu aydınlatma adına şu sorulara cevap vermesi gerekir.

1) İddia edildiği gibi “Bindallı giyen kadının ahlaka mugayir (aykırı) durumu mümkün değildir” sözünü söylediniz mi?

2) Şayet böyle bir söz söylediyseniz hangi amaçla söylediniz?

3) Şayet böyle bir söz söylemediyseniz bu konuda bir açıklama yaparak bu sözleri söylemediğinize dair bir açıklamanız olacak mı?

Yukardaki iddialar konusunda Sayın Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Sinan Aydın'dan bir açıklama yapılması halinde siz değerli okurlarımıza aktaracağız.