Muğla Büyükşehir Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısında konuşan Belediye Başkanı Ahmet Aras, “Öğrencilerimize müjde vermek istiyorum. Ulaşımı il genelinde 1 TL olacak” dedi.


Muğla’da öğrenciye ulaşım 1 TL olacak
Muğla Büyükşehir Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısı Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi’nde gerçekleştirildi. Meclis toplantısında Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras, önemli açıklamalarda bulundu. Aras, “Bizim çevreye bakış açımız ortadadır. Özellikle çevreye zarar verecek, insan yaşamını olumsuz etkileyecek her türlü müdahaleye karşı duruşumuz bellidir. Muğla’mız turizm, doğa ve kültür kentidir. Burası bir sanayi kenti değildir. O yüzden biz Muğla’mızda kültürün, turizmin, bacasız sanayinin, tarımın gelişmesini isteriz. Kendi yerel dinamiklerimizle gelişelim. Bir sanayi kentinde turizm olmaz” dedi. Haziran ayı meclisinde Aras’a Avrupa Yerel Yaşamda Kadın-Erkek Eşitliği Şartı’nı imzalama yetkisi verildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras konuyla ilgili şunları söyledi: “Toplumsal cinsiyet eşitliği ve katılımcılığı merkezimize alan bir belediye olarak Kadın Aile Dairesi Başkanlığı’mızı kurmuştuk. Şimdi de Avrupa Yerel Yaşamda Kadın Erkek Eşitliği şartını imzalayacak ve bu çalışmaları uluslararası alanda kabul gören prensiplerle destekleyeceğiz.”

Lise Matematik İntegral Konusu Kaldırıldı mı? Lise Matematik İntegral Konusu Kaldırıldı mı?

İl genelini kapsıyor

Daha önce ulaşımda Menteşe ilçesinde üniversite öğrencilerine 1 TL olan otobüs ücretlerinin önümüzdeki eğitim öğretim yılında il genelinde 1 TL olacağını müjdeleyen Aras, “Menteşe ilçemizde üniversite öğrencilerimize ulaşımı 1 TL’ye indirmiştik. Önümüzdeki eğitim öğretim yılından itibaren il genelinde ilköğretim, orta öğretim, lise ve üniversite öğrencilerimize toplu ulaşımı 1 TL yapacağız. Bunun yanı sıra 60-65 yaş arası olup emekli olan vatandaşlarımız ile öğretmenlerimiz için içinde belli oranda ulaşımda indirim yaptık” dedi.

Milliyet

Editör: Serhat SALİMOĞLU