"Öğretmen Gözüyle Eğitim Öğretim" temalı fotoğraf yarışması Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından 24 Kasım öğretmenler günü dolayısı ile öğretmenleri kapsayan bir fotoğraf yarışması olarak yapıldı. Bakanlık bu çalışması ile öğretmenleri sanatsal çalışmalara biraz daha sevk etmeyi hedeflerken fotoğraf yarışmasının dereceye girenleri belli oldu.

700 Jüri üyesi değerlendirdi!

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından öğretmenlerin sanatsal faaliyetlere katılımını arttırmak amacı ile düzenlenen fotoğraf yarışması kapsamında yarışmaya 81 katılan fotoğrafların il milli eğitim müdürlükleri tarafından değerlendirilmesi ile sonuçlandırıldı.

700 jüri üyesi tarafından değerlendirilen fotoğraflardan dereceye girenler;

Buna göre Samsun'dan Beden Eğitimi Öğretmeni Muhammet Recep Güneysu birinci, Bartın'dan İngilizce Öğretmeni Serdar Aydın ikinci, Kırıkkale'den Görsel Sanatlar Öğretmeni Gülten Akıncı Engin ise üçüncü seçildi.

Öğretmenlere Promosyonda Yeni Türkiye Rekoru Öğretmenlere Promosyonda Yeni Türkiye Rekoru

Türkiye genelinde ilk üç dereceye giren ve ödül almaya hak kazanan eser sahibi öğretmenler, "24 Kasım Öğretmenler Günü" kutlama programına davet edildi. Bu kapsamda ödül almaya hak kazanan öğretmenlere 24 Kasım Öğretmen Günü'nde fotoğraf makinesi hediye edilecek.

Editör: Haber Merkezi