Biyoloji öğretmenleri 3 bin kontenjan talep ediyor

Biyoloji öğretmenleri 3 bin kontenjan talep ediyorlar

Öğretmenler 28.01.2024, 14:27
Biyoloji öğretmenleri 3 bin kontenjan talep ediyor

Türkiyenin ilk astronotu Alper Gezeravcı, uzayda 13 bilimsel deneye imza atacak. Deneylerin çoğunluğu uzay ortamında insan genetiği, kanser, bağışıklık hücreleri, mikroalgler, propolis ve insan sağlığı gibi BİYOLOJİ alanındaki çalışmalar gerçekleştirilecektir. Ayrıca Muş Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerince hazırlanan PRANET deneyiyle propolisin mikro yer çekimi ortamındaki bakteriler üzerindeki etkisi uzay ortamında araştırılacak.


Biyoloji öğretmenleri bu çalışmalardan gurur duymaktadır. Bu tip çalışmalar, tıp, uzay biyolojisi, biyoteknoloji ve mikrobiyoloji alanlarına katkıda bulunacaktır.

Günümüzde altın çağını yaşayan Biyoloji bilimi her yerde uzayda olmak üzere 400’den fazla alt çalışma alanı ile(tıp eczacılık, ziraat,veterinerlik,genetik
tarım, ekoloji gibi birçok alan) sunduğu bilgiler hayatımızı değiştirecek niteliktedir. Okullarda biyoloji dersine daha fazla önem verilirse, bilim çağında diğer ülkeler de olduğu gibi biyoloji odaklı liseler açılırsa ülkemiz daha fazla kalkınacak ve daha fazla üretim gerçekleşecektir.


Bilim çağına ayak uydurmak, bilimi ve vatanını seven gençler yetiştirmek için Biyoloji öğretmenlerine bol ihtiyaç vardır.

Biyoloji öğretmenleri bu konuları daha çok anlatmak için zorunlu seçmeli biyoloji laboratuvar derslerinin getirilmesini, ders saatlerinin artırılmasını ve atamalarda biyoloji öğretmenlerine 3000 kontenjan verilmesini talep ediyorlar.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sizce Kim Kazanır?
Namaz Vakti 23 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı