Meslek liselerinde şeflik ve koordinatörlük ücretleri ödenecek mi?

Yaşanan korona virüs pandemi süreci sebebiyle okullarda yüz yüze eğitime ve meslek liselerinde staj uygulamalarına ara verilmesiyle birlikte meslek öğretmenlerine ödenen şeflik ve koordinatörlük ücretleri ödenecek mi?

Öğretmenler 21.11.2020, 23:48
Meslek liselerinde şeflik ve koordinatörlük ücretleri ödenecek mi?

Bilindiği gibi yaşanan korona virüa pandemi sürecinde vaka sayılarının artması sebebiyle kabine toplansında alınan karar gereği anaokulları hariç tüm kademelerde yüz yüze eğitime 4 Ocak 2021 tarihine kadar ara verilmişti. 

Bu karar sonrasında Mili Eğitim Bakanlığı yapmış olduğu açıklamada tüm kademeler ile birlikte meslek liselerinde staj eğitim gören öğrencilerinde stajlarının 4 Ocak 2020 tarihine kadar ara verildiğini duyurdu.

Bu süreçte öğretmenlerin ek ders ücretleri ile ilgili olarak açıklama yapan bakanlık maalesef meslek öğretmenlerinin yakından ilgilendiren şeflik ve koordinatörlük ücretleri hakkında bir açıklama yapmamıştır. Dolayısıyla bazı okul müdürleri Kasım ayı ek derslerinin yapıldığı bu günlerde şeflik ve koordinatörlük ücretlerini ödemez iken, bazıları ise ödeyeceğini öğretmenlere söylemektedir.

Geçtiğimiz Mart ayında da aynı süreç yaşanmış ve bakanlık ilk başta mesleki öğretmenlerinin şeflik ve koordinatörlük ücretleri hakkında açıklama yapmamış ancak kısa bir süre sonra bu ücretlerin tam ödeneceğini bildiren resmi yazıyı okullara göndermiştir.

Kaynak: Ajans Kamu
Yorumlar (3)
MESLEKÇİLER 1 hafta önce
rehber öğretmenler 1 gün okula giderek tam ücret alacakken meslekçilerde 1 gün okula gidip en zor zamanda maske, dezenfektan vb. üretimler için her türlü gayreti göstermesine rağmen böyle özel bir günde öğretmenler gününde olumlu bir haber beklemektedir. Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünü ve kendisi de meslekçi olan personel genel müdürünün net bir açıklama yapmasını bekliyoruz.
Ogrt 2 gün önce
Okullarda ek dersler yapılıyor ama hala bir aciklama yok
hakkımız 1 gün önce
alanla ilgili çok iş yapıyoruz ama şeflik ücreti yok...
banner51
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
2021 Yılı Asgari Ücret ne Kadar Olmalı?
2021 Yılı Asgari Ücret ne Kadar Olmalı?
Namaz Vakti 02 Aralık 2020
İmsak 06:33
Güneş 08:04
Öğle 12:58
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:09