Öğretmenden, PKK'ya 'Sırrı beni aldatıyor' mektubu

Şanlıurfa'da öğretmenlik yapan M.Ç., eski HDP milletvekili Sırrı Süreyya Önder'i, kendisini aldattığı iddiasıyla PKK'ya şikayet etti. M.Ç. mektupta, "Sırrı Süreyya duygularımla oynamış, bedenimi yalanlarla sömürmüştür" diyerek PKK'dan Önder'i cezalandırmasını istedi.

Öğretmenler 25.07.2021, 13:17
Öğretmenden, PKK'ya 'Sırrı beni aldatıyor' mektubu

Kendisini aldattığı gerekçesiyle HDPli Sırrı Süreyya Önderi PKKya şikayet eden M.Ç., "Sırrı Süreyya duygularımla oynamış, bedenimi yalanlarla sömürmüştür" diyerek cezalandırılmasını istemiş. Bingöl Başsavcılığınca bölücü terör örgütü PKKya yönelik yürütülen bir soruşturmada bazı dijital materyaller ele geçirildi. Materyalleri inceleyen ekipler, M.Ç., Azad A. ve Baki K. isimlerinin yazılı olduğu bir mektup tespit etti. HDPli Sırrı Süreyya Önderin PKKya şikayet edildiği anlaşılan mektup, Önderin de sanıkları arasında olduğu Kobani davası dosyasına girdi.

PKKNIN ÇALIŞANI

"Hareketinizin bir çalışanı olan Sırrı Süreyya Önder ile aramızda geçen durumu raporlaştırıp sizlere iletmek ve gereğinin yapılmasını istiyorum" ifadesiyle mektuba başlayan M.Ç., 30 Ocak 2014te Önder ile tanıştığını yazdı. Birbirlerinin telefonlarını aldıklarını ve ilişki yaşamaya başladıklarını anlatan M.Ç., örgüte yazdığı mektupta şu ifadeleri kullandı: "Daha sonra internetten bana ulaşan şahıslar aracılığıyla başka kadınlarla da ilişkisi olduğunu öğrendim. Bu meseleyi kendisine sorduğum zaman büyük tepki verdi. Ancak ne tamamen kabul etti, ne de reddetti. Sonrasında benden uzaklaşmaya, aramamaya başladı. Ben sadece bu durumu netleştirmek, bana yapılan bu haksızlığın hesabını sormak istedim. Bu durumdan hareketle Azad arkadaşa durumu anlattım. Benim partiye, parti işleyişine dair bir bilgim olmadığı için Azad arkadaş beni yönlendirdi. Amed ve Ankara Kadın Hareketi ve Sebahat Tuncel, ortada tehdit ve taciz olmadığı gerekçesiyle konuyu kapattı. Oysa ortada yalan, ihanet ve kadının bedeninin, duygularının sömürüsü vardı."

PKKNIN CEZA VERMESİNİ İSTEDİ

Sırrı Süreyya Önderi çok sevdiğini, Önderin de bu sevgisini her defasında kullandığını ifade eden M.Ç., mektupta, "Ancak kendisi ilişkimize bu şekilde yaklaşmadı. Onunla aramızdaki mesajlar hala mevcuttur. İstediği zaman arardı, istemediği zamanlarda bizim gibilerin geleceği yok, sağlıklı bir ilişki yürütemeyiz gerekçesiyle aylarca aramadı, sormadı. Ben bir kadın olarak bugün hareketinize sığınıyor, adaletinize güveniyorum. Sırrı Süreyya duygularımla oynamış, bedenimi yalanlarla sömürmüştür. Haksız olan tarafın cezalandırılmasını istiyorum. PKKnın adaletine güveniyorum" diye yazdı.

PKK İLE İLİŞKİLİ

Önderin başka kadınlarla da ilişki yaşadığını öğrendiğini ifade eden M.Ç., "Gururuma yediremedim ve bunu Azada anlattım. Azad, Sırrı Süreyya Önder PKK ile ilişkilidir. PKKya şikayet edelim ve bunu da mektup yazarak önderliğe bildirelim şeklinde beni yönlendirmeye başladı. 2014ün Kasım ayında Azad beni arayarak Diyarbakıra çağırdı. Oraya gittiğimde ilk defa gördüğüm Baki isimli kişi de vardı. Birlikte bir eve gittik. O gün Sırrı Süreyya Önder de Diyarbakırdaydı. Gittiğimiz evde Azad, biz Sırrı Süreyyayı şikayet edelim, sana yaptıysa bunu herkese yapabilir dedi. O esnada Sırrı Süreyyayı aradı, konuyu anlattı ve mektup yazacaklarını söyledi. Sonrasında Sırrı Süreyyayı yanımıza çağırdı fakat o gelmedi. Ben de Sırrı Süreyyayı aradım ve bir otelin lobisinde baş başa görüştük. Mektup yazacağımızı söylediğimde yazmayın böyle bir mektup. Sana zarar gelir, seni kullanarak da bana zarar vermeye çalışıyorlar dedi. Sonrasında ben tekrar eve geçtim. Azad kendi eli ile bana okumuş olduğunuz bu mektubu yazdı. Azada mektubu nereye vereceksin diye sorduğumda, PKK önderliğine vereceğim, benden haber bekle" dedi. Mektup kendisinde kaldı ve ne yaptığını bilmiyorum" dedi.

GEREKENİ YAPACAĞIZ

Yaklaşık bir ay sonra telefonla kendisine ulaşan Azad kod adlı Mesut A.nın, "Diyarbakıra gel, PKK önderlikten senle görüşecekler" diyerek kendisini çağırdığını kaydeden M.Ç., bunun üzerine aynı gün Şanlıurfadan Diyarbakıra geçtiğini belirtti. M.Ç., ifadesinde şunları söyledi: "Yine Azad ve Baki isimli şahıslarla buluştuk. Bingöl yolu üzerinde Kocaköy mevkiinde bir köye gittik. Burada beni ağaçlık bir alana götürdüler. Orada yeşil elbiseli ilk başta Kürtçe konuşan fakat anlamadığım için sonra Türkçe konuşan erkek şahısla görüştük. Mektup konusunu anlattık. Bana, yazınızı aldık, gerekeni yapacağız dedi ve yanımızdan ayrıldı. Ben de Şanlıurfaya geri döndüm. O tarihten sonra bu konuyla ilgili görüşme olmadı."

KANDİLE GİDİYORUM

M.Ç.nin telefonunda yapılan incelemede, 16 Temmuz 2014te Sırrı Süreyya Önder ismiyle kayıtlı hat üzerinden, "Diyarbakır, Mersin, Adıyaman ve Kandile gidiyorum şimdi. 10 gün yaklaşık yokum. Ne yapacaksan ben yokken yap" şeklinde mesaj gönderildiği tespit edildi.

TBMMDE TANIŞMIŞLAR

M.Ç.nin Şanlıurfada öğretmenlik yaptığı tespit edildi. 15 Ocak 2019da Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünde ifadesi alınan M.Ç., mektubu 2014te Azad kod adlı Mesut A. ile birlikte yazdıklarını kabul etti. Önderle TBMMye gittiğinde tanıştığını ve gönül ilişkisi yaşamaya başladıklarını anlatan M.Ç., bir müddet sonra Önderin kendisini terslemeye başladığını, telefonlarını açmadığını söyledi.

ABDULLAH SARİCA - Yeni Şafak

Yorumlar (0)
22°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
6.Dönem Toplu Sözleşmeyi Başarılı Buluyor musunuz?
6.Dönem Toplu Sözleşmeyi Başarılı Buluyor musunuz?
Namaz Vakti 27 Eylül 2021
İmsak 05:18
Güneş 06:43
Öğle 13:02
İkindi 16:28
Akşam 19:11
Yatsı 20:31