Öğretmenlerin Ek Ders Ücreti Ödemeleri Canlı Ders Sayısına Göre Yapılacak

Öğretmenlerin 3 Haftalık Ek Ders Ücreti Ödemeleri Canlı Ders Sayısına Göre Yapılacak.

Öğretmenler 05.09.2020, 21:24
Öğretmenlerin Ek Ders Ücreti Ödemeleri Canlı Ders Sayısına Göre Yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenlerin ek ders ücreti ödemeleri ile ilgili açıklama yaptı. 

İlgili yazıya göre 31 Ağustos-18 Eylül tarihleri arasında öğretmenlerin ek ders ücreti ödemeleri canlı ders sayısına göre yapılacak.

Canlı ders sayısı, haftalık maaş karşılığını geçen öğretmenler ek ders ücreti alabilecek. Canlı ders sayısı, haftalık maaş karşılığını doldurmayan öğretmenler ise canlı ders karşılığında ek ders ücreti alamayacak. Örneğin bir sınıf öğretmeni, EBA canlı ders programına göre haftada 8 saat canlı ders yapacak. Maaş karşılığı ise 18 saat. Bu yüzden sınıf öğretmenleri 3 hafta boyunca canlı dersten dolayı ek ders ücreti alamayacak. Fakat cumartesi ve pazar günleri yapılan canlı dersler için ek ders ücreti ödemeleri doğrudan yapılacak. Örneğin haftada 8 saat canlı dersi olan bir sınıf öğretmeni, 2 saatine cumartesi günü giriyorsa, maaş karşılığı dolmuyor olsa bile haftalık 2 saat ek ders ücreti alabilecek.

Yine bir branş öğretmeni 15 saatten fazla canlı derse girerse ek ders ücreti alabilecek. Cumartesi ve pazar gününe denk gelen dersler için ise doğrudan ek ders ücret alabilecek. Ücretli öğretmenlere ise girdikleri canlı ders saati kadar ek ders ücreti ödemesi yapılacak.

Yorumlar (0)
banner51
20°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce Şu Anki Korona Virüs Rakamlarına Göre Okullar 21 Eylül'de Açılmalı mı?
Sizce Şu Anki Korona Virüs Rakamlarına Göre Okullar 21 Eylül'de Açılmalı mı?
Namaz Vakti 19 Eylül 2020
İmsak 05:16
Güneş 06:42
Öğle 13:03
İkindi 16:30
Akşam 19:14
Yatsı 20:34