Öğretmenlerin Merakla Beklediği Gün Geldi! 16 Ocak Salı Bu İş Bitiyor

Kaç öğretmen atanacak 2024? Öğretmen ataması ne zaman? Kaç beden eğitim öğretmeni atanacak? Atama takviminin anahtarı olarak kabul edilen kabine toplantısı 16 Ocak Salı günü (yarın) gerçekleşecek. Detaylar haberimizde...

Öğretmenler 15.01.2024, 20:55
Öğretmenlerin Merakla Beklediği Gün Geldi! 16 Ocak Salı Bu İş Bitiyor

Atama bekleyen öğretmenler aylardır atama takviminin açıklanmasını bekliyor. Atama sayısının ne olacağı ve branş dağılımı merak edilen konular arasında. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin daha önce atama takvimi için meclis bütçe görüşmelerini işaret etmişti.

Öğretmenler bütçe görüşmelerinden sonra atama takvimini beklerken bu sefer de Bakan Tekin, kabine toplantısından sonra açıklanacağını duyurdu.

16 Ocak Salı Günü kabine toplanacak

Kabine 2 kez ertelendikten sonra 16 Ocak Salı günü toplanacak. Yarınki kabine toplantısında öğretmen atama sayısının gündeme gelmesi ve sürecin netlik kazanması bekleniyor. Kabine toplantısında ele alınması beklenen konular arasında emekli zammının da olması bekleniyor.

Toplumun farklı birçok kesimini ilgilendiren kabine toplantısının tekrar ertelenmeden planlandığı gibi yarın yapılmasını umuyor; öğretmenlerimizi, emeklilerimizi memnun edecek sonuçlar açıklanmasını bekliyoruz.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sizce Kim Kazanır?
Namaz Vakti 23 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı