Sendikalı Öğretmenler Toplu Olarak Para Alacak

Anayasa Mahkemesinin İptal Kararı Sonrası Sendikalı Öğretmenler Toplu Olarak Para Alacak

Öğretmenler 18.01.2024, 19:41
Sendikalı Öğretmenler Toplu Olarak Para Alacak

AYM, bazı sendikaların üye istifalarını önlemek için, dayattıkları, sendikal ahlak ve hukuka tamamen aykırı olan %2 barajı iptal edildiğine dair haber mebpersonel sitemizde Anayasa Mahkemesi Sendika Aidatı İçin %2 Sendika barajını iptal etti. yer aldı.

Bu iptal kararı sonrası yüzde 2 Barajı altında sendika üyesi olan öğretmenler ,toplu sözleşme ikramiyesini eksik aldığı ücretleri toplu olarak geri alabilecek.

Konu ile ilgili Eski Türk Eğitim Sen Başkanı ve İyi Parti Eski Adana Milletvekili İSMAİL Koncuk bu açıklamalarda bulundu:

AYM, bazı sendikaların üye istifalarını önlemek için, dayattıkları, sendikal ahlak ve hukuka tamamen aykırı olan %2 barajı iptal etmiş.Bu dayatmacı sendikalara, tavsiyem, böyle kirli ayak oyunları, planlar yerine, biraz sendikacılık yapmalarıdır. O da ağababalarının iznine tabi!

Bu iptal sonrasında, tüm sendika üyeleri eşit oranda toplu sözleşme ikramiyesi alacak ve yeni verilecek kararlarla, mağdur edilen sendika üyelerinin eksik olarak aldığı toplu sözleşme ikramiyeleri, toplu olarak geri ödenecektir. Adalet yerini bulmuştur. Hayırlı, uğurlu olsun.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sizce Kim Kazanır?
Namaz Vakti 23 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı