Sözleşmeli öğretmenlik atama tercihleri ne zaman?

Sözleşmeli öğretmenlik atama tercihleri ne zaman? İşte öğretmen atama takvimi ve 2022 öğretmen atama kontenjanları!

Öğretmenler 10.01.2022, 18:41
Sözleşmeli öğretmenlik atama tercihleri ne zaman?

15 bin sözleşmeli öğretmenlik ataması ile ilgili süreç devam ediyor. Binlerce aday, sözleşmeli öğretmenlik atama tercihlerinin ne zaman yapılacağını merak ediyor. 15 bin sözleşmeli öğretmen atama kontenjanları ve branş dağılımı listesi MEBin internet sitesinde yayınlanmıştı. Yayınlanan kontejan dağılımına göre, en çok atama yapılacak branşlar sırasıyla 2 bin 175 kontenjanla sınıf öğretmenliği, bin 755 kontenjanla özel eğitim öğretmenliği ve bin 302 kontenjanla okul öncesi öğretmenlik oldu. Peki, Sözleşmeli öğretmenlik atama tercihleri ne zaman? İşte öğretmen atama takvimi ve 2022 öğretmen atama kontenjanları...

Sözleşmeli öğretmenlik ataması ile ilgili bekleyiş devam ediyor. 15 bin sözleşmeli öğretmen alımı ile ilgili süreç devam ederken, tercihlerin alınacağı tarih de merak ediliyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 15 bin sözleşmeli öğretmen atama kontenjanları ve branş dağılımı listesi yayınlanmıştı. Peki, Sözleşmeli öğretmenlik atama tercihleri ne zaman? İşte öğretmen atama takvimi ve 2022 öğretmen atama kontenjanları...

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 15 bin sözleşmeli öğretmenlik başvuru sürecini 27 Eylül 2021 tarihinde başlatmıştı. 5 bin öğretmen atama sürecinde sözlü sınav sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklandı. Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçlarının belli olmasının ardından gözler atama tercihlerine çevrildi.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK ATAMA TERCİHLERİ NE ZAMAN?

Öğretmenlik mülakat sonuçlarının açıklanmasının ardından adaylar için tercih süreci başlayacak. Sözleşmeli öğretmenlik atama tercihleri 21 Ocak ile 26 Ocak tarihleri arasında alınacak. Sonuçları 31 Ocak’ta açıklanacak.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ÖĞRETMEN ATAMALARIYLA İLGİLİ KONUŞTU!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde, Organize Sanayi Bölgeleri Mesleki Eğitim Merkezleri Açılış Programında açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı konuşmada hükümetin eğitim ile ilgili yaptığı çalışmalardan bahsederek, öğretmen atamaları ile ilgili de konuştu. Erdoğan, “Ülkemizin dört bir yanını modern okullarımızla donattık. İnşallah bu ay sonunda 15 bin öğretmen atamasını daha yapıyoruz.” dedi.

2022 ÖĞRETMEN ATAMA KONTENJANLARI

MEB tarafından branş ve kontenjan dağlımı, öğretmen doluluk oranı ve ihtiyaç duyulan alanlar göz önünde bulundurularak yapıldı. en çok atama yapılacak alanlar sırasıyla 2 bin 175 kontenjanla sınıf öğretmenliği, bin 755 kontenjanla özel eğitim öğretmenliği ve bin 302 kontenjanla okul öncesi öğretmenlik oldu. Öte yandan din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği için bin 30, ilköğretim matematik öğretmenliği için bin 1, İngilizce öğretmenliği için 857, rehberlik öğretmenliği için 804, matematik öğretmenliği için 733, fen bilimleri öğretmenliği için 702, Türkçe öğretmenliği için 698, Türk dili ve edebiyatı öğretmenliği için 501, beden eğitimi öğretmenliği için 39u milli sporcu olmak üzere 390 kişilik kontenjan oluşturuldu. Ayrıca, öğretmenlik için atamaya esas teşkil eden 110 alandan her biri için de kontenjan verildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 13 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı