Öğretmenler ek bir gelir elde edebilmek için sınav görevlerine başvuruyorlar. Öğretmenlere yeni bir sınav görevi daha verildi. Toplamda 3 oturum olarak gerçekleştirilecek sınavlar için başvurular devam ediyor. Haziran ayının ilk haftası yapılacak olan YKS için öğretmenlerin başvuru süreci devam ediyor. Öğretmenler sınav görevine başvuru yaparlarsa 8-9 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek olan YKS sınavında görev alabilecekler. Sınav görevi ücretleri ne kadar? Başvurular nereden yapılıyor? Sınav tarihi ve saati ne zaman? İşte detaylar..

Başvurular nereden alınıyor?

8-9 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek olan YKS sınavında görev alacak öğretmenler başvurularını ÖSYM'nin ''gis'' adresi üzerinden gerçekleştirebilecek. 8-9 Haziran tarihleri arasında yapılacak sınavda böylece görev alabilecekler.

Sınav tarih ve saatleri ne zaman?

024 Alan Yeterlilik Testi ise 9 Haziran 2024 Pazar günü saat 10.15'te başlayacak ve bu sınavda adaylara 180 dakika süre tanınacak. YKS'nin son oturumu olan Yabancı Dil Testi ise 9 Haziran 2024 Pazar günü saat 15.45'te başlayacak. Bu sınavda ise adaylara soruları yanıtlamaları için 120 dakikalık süre verilecek

Sınav ücretleri ne kadar?

Yapılacak sınavlarda görev alacak öğretmenler 3.171 TL'ye kadar ücret alabilecekler.

Salon Başkanı: 1.057 TL
Gözetmen: 1.025 TL
Yedek Gözetmen: 769 TL
Yardımcı Engelli Gözetmen: 1.281 TL

O Öğretmenler Hariç Maaşlar Artacak O Öğretmenler Hariç Maaşlar Artacak

Mebpersonel