Öğretmenlerin Eğitim Ödeneği 10 Bin TL Olacak İddiası! Yeni düzenlemeyle öğretmenlerin eğitim ödeneği 10 bin TL'ye yükseltilebilir. İşte detaylar...

Öğretmenler, her eğitim-öğretim yılının başında eğitim ödeneği almaktadır. Kırtasiye giderleri adı altında alınan bu ödenek, 2013 yılında 450 TL iken, 2023 yılında 50 TL olarak ödenmektedir. Ancak, öğretmenlerin eğitim ödeneği uzun süredir tartışma konusu olmuştur.

7. Dönem Toplu Sözleşme Görüşmelerinde masadaki en önemli maddelerden biri eğitim ödeneğidir. Tarafların anlaşması sonucu, öğretmenlerin eğitim ödeneği için yeni bir düzenleme yapılmış olacak.

Yeni Dönemde Öğretmenlere 10 Bin TL Eğitim Ödeneği

Alınan kulis bilgilerine göre, bu ödeneğin 10 bin TL'ye yükseltilme ihtimali olduğu söylenmektedir. Eğitim ödeneğinin artırılması, öğretmenlerin yaşadığı maddi zorlukları bir nebze olsun hafifletecektir.

Sendikaların konuyla alakalı baskı yapması bekleniyor olsa da son karar, Maliye Bakanlığı tarafından verilecektir. Öğretmenlerin heyecanla beklediği bu düzenlemenin hayata geçip geçmeyeceği yakın bir zamanda netlik kazanacak.

Ailesine Veda Notu Bırakan Öğretmen Kayıplara Karıştı! Ailesine Veda Notu Bırakan Öğretmen Kayıplara Karıştı!
Editör: Haber Merkezi