Öğretmenler yıl başı, 1. dönem ara tatili, 2. dönem ara tatili ve yıl sonu seminerleri olmak üzere yılda 4 defa seminer almaktalar.

Eski Bakan Mahmut Özer, yapılacak seminerlerin online olarak devam edeceğini söylemişti. Keza öğretmenlerin seminerleri online yapılmıştı.

Yıl başı seminerleri yaklaşıyor. Öğretmenler yıl başı seminerlerinin online mı yoksa yüz yüze mi yapılacağı hususunda merak içerisindeler. Otobüs veya uçak biletlerini alacak öğretmenler Milli Eğitim Bakanlığından gelecek açıklamayı bekliyor.

Geçtiğimiz yıl öğretmenlerin seminer dönemi 1 Eylül tarihinde başlamıştı. Lakin eski Bakan Mahmut Özer bu durumda öğretmenleri 5 Eylül tarihinde okullara çağırmıştı. Sene başı öğretmenler kurulu toplantısı ve evrak işleri sebebiyle öğretmenlerin okulda olması gerekiyor.

Yeni Eğitim Yılında Öğretmenleri Bekleyen Önemli Değişiklikler Yeni Eğitim Yılında Öğretmenleri Bekleyen Önemli Değişiklikler

Milli Eğitim Bakanlığı bu yıl için nasıl bir yol izleyecek. Seminerler online mı yapılacak yüz yüze mi? Yoksa öğretmenlerimiz belirli günde okullara mı çağırılacak?Konuyla alakalı henüz resmi bir açıklama yok. Bakanlığın kısa süre içerisinde bu hususta açıklama yapması bekleniyor.

Editör: Haber Merkezi