Eğitim öğretim dönemi içerisindeki yoğunluğa nispeten daha hafif bir çalışma temposunda geçen yaz dönemi bu sene tamamen değişecek. Milli  Eğitim Bakanlığı'nın belirlediği görevler sebebiyle okul yöneticileri için bu dönem çok yoğun geçecek.

Yüz yüze olan seminerler iş yükünü artırıyor
14 Haziran 20024 tarihi ile beraber okulların tatil olmasının hemen ardından geçtiğimiz senelerde; yaz tatili dönemi, kayıtlar ve LGS tercihleri dışında okul yöneticileri için bu dönem çok da yoğun geçmiyordu.

Ancak bu süre zarfında bile okul yöneticileri bir sonraki  eğitim öğretim yılına hazırlanmak için yaz tatiline bakım onarım ve okulu düzenleme çalışmaları yaparak geçiriyorlardı.

MEB Personel Genel Müdürü Bülent ÇİFTÇİ'nin Acı Günü MEB Personel Genel Müdürü Bülent ÇİFTÇİ'nin Acı Günü


Yöneticiler için 24- 28 Haziran arası çok yoğun geçecek!
Bu sene 24-28 Haziran tarihleri arasında yapılan Haziran dönemi mesleki çalışmalarının yüz yüze olması ile yoğunluklar daha da fazla artmış oldu. Seminerlerin yüz yüze yapılıyor olması sebebiyle okul yöneticileri hem kendi bünyesinde olan öğretmenlerinin hem de şehir dışından gelen çok sayıda öğretmenin seminerlerle ilgili evraklarını düzenlemek için uğraşacaklar.

Ardından 28 Haziran tarihinde açıklanacak olan LGS sonuçlarının ardından yeni işlemler başlayacak. Sınav sonuçları ile ilgili il ve ilçe milli  eğitim müdürlüklerinin isteyecekleri istatistik bilgiler de düşünüldüğünde okul yöneticilerinin 24 ve 28 Haziran tarihlerini çok yoğun geçirmesi beklenmektedir.

Editör: Serhat SALİMOĞLU