Mersin'de bir okul müdürü yaşlı çifte oğluyla birlikte saldırdı. Kamera görüntülerini izleyince morallerimiz alt üst oldu. Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş kamuoyunun sevgi ve saygısına mazhar olmuş başarılı bir eğitimcidir. 657 sayılı devlet memurları kanunu buna müsaittir bu şahıs okul idareciliği görevinden derhal alınmalıdır. Yaşlı teyzemiz kendisinden şikayetçi olunmasından tedirgin olmuşa benzemektedir.

Mersin'de bir okul müdürü(?) yaşlı çifte oğluyla birlikte saldırdı. Kamera görüntülerini izleyince morallerimiz alt üst oldu. Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş kamuoyunun sevgi ve saygısına mazhar olmuş başarılı bir eğitimcidir. 657 sayılı devlet memurları kanunu buna müsaittir bu şahıs okul idareciliği görevinden derhal alınmalıdır. Yaşlı teyzemiş kendisinden şikayetçi olunmasından tedirgin olmuşa benzemektedir. Gerekirse Avukat arkadaşlarımız yaşlı teyzemize hukuki destek sağlayacaklardır. Fakat yine diyoruz ki Fazilet Hanım gerekeni yapacaktır...

Mersin'de bir okul müdürü ve oğlunun, kalp pili takılı felçli yaşlı adam ve eşine saldırması infiale yol açtı. O anlar olayın yaşandığı otobüsün kamerası tarafından saniye saniye kaydedilirken darp edilen yaşlı çift de sessizliğini bozdu. Olayın yer kavgası nedeniyle yaşandığını belirten yaşlı kadın, "Neymiş? Ben çocuğu dövmüşüm. Şimdi beni suçluyorlar. Ben sanığım şimdi. Oğlan beni dövüyor, babası beni dövüyor ama şimdi ben suçluyum." dedi.

Mersin'de bir okul müdürü ve oğlunun, otobüste tartıştıktan sonra darp ettiği yaşlı çift konuştu. Darp edilen Hamdiye Polat, şu anda karşı tarafın da kendilerinden davacı olduğunu belirterek, "Neymiş? Ben çocuğu dövmüşüm. Nasıl yapabilirim? Ben çocuğu nasıl dövmüşüm? Ben çocuğu dövemem ki." dedi.

Ardahan'da CHP'nin kazandığı seçim tekrarlanacak Ardahan'da CHP'nin kazandığı seçim tekrarlanacak

Merkez Toroslar ilçesinde 15 Aralık 2023 tarihinde Mersin Şehir Hastanesi'ne giden otobüste darp edilen çiftten Hamdiye Polat, eşinin yüzde 88 engelli ve bakıma ihtiyacı olduğunu söyledi.

"'SEN NASIL BENİM OĞLUMA KALK DİYORSUN?' DEYİP SALDIRDI"
Olay gününü anlatan Polat, "Aralık ayının 15'inde hastaneye kontrole gittik. Hem benim hem de eşimin kontrolü vardı. Kontrol olduktan sonra sonuçlar geldi. Hastanenin içinden otobüs durağına kadar yarım saatte ben bunu götürdüm. Çünkü arabayla yürütemiyorum. Oraya gittik, otobüse bindik. Engelli koltukları var 4 tane, ona yöneldik, bunlar oturuyormuş. Dediler 'Biz de engelliyiz.' Ben de eşime, 'Bunlar da engelliymiş' dedim. Hatta 'yazık' da dedim yani. Genç baba-oğulmuş, tanımıyoruz etmiyoruz. Eşim dayanacağı bir şey olmazsa otobüs hareket ettiğinde düşüyor. Biz diğer tarafa yöneldik. Ondan sonra gelip 'Sen nasıl benim oğluma kalk diyorsun?' dedi. Biz çocuğuna 'Kalk demedik, bir tarafına da bu otursun' dedik. Bir tarafı boştu çünkü." dedi.

"BABASI ARKADA, OĞLU ÖNDE YUMRUKLUYOR"
Daha sonra başka bir yere oturduklarını anlatan Polat, baba ile oğlunun kalkıp yanlarına gelerek kendilerini darp etmeye başladıklarını, bu sırada da yolcuların araya girdiklerini ifade etti. Yolcular indikten sonra baba ile oğlunun yine yanlarına geldiklerini vurgulayan Polat, "Beni yere düşürdü. Benim üstüme çıktı. Babası arkada, oğlu önde yumrukluyor bunu. Engelli adam zaten konuşamıyor, dili çok dönmüyor. Ondan sonra hiç dönmüyor şimdi. Yataklık oldu tamamıyla. Oğlanla babasının bize ettiği küfürleri anlatamam." ifadelerini kullandı.

"ŞU AN BEN SANIĞIM"
Olaydan sonra otobüs şoförünün çağırdığı ambulansla hastaneye gittiklerini aktaran Polat, darp raporu aldıktan sonra karakola giderek şikayetçi olduklarını anlattı. Şu anda karşı tarafın da kendilerinden davacı olduğunu dile getiren Polat, "Neymiş? Ben çocuğu dövmüşüm. Nasıl yapabilirim ben? Ben çocuğu nasıl dövmüşüm? Ben çocuğu dövemem ki. Ben nasıl erkek çocuğu ve adamı döverim? Biri 52 yaşında, diğeri 17 yaşındaymış. Biz bilmiyoruz, tanımıyoruz, etmiyoruz. Şimdi beni suçluyorlar. Ben sanığım şimdi. Oğlan beni dövüyor, babası beni dövüyor ama şimdi ben suçluyum." şeklinde konuştu.

"OTOBÜS ŞOFÖRÜNDEN DE ŞİKAYETÇİYİZ"
Otobüs şoförünün de şimdi olayı inkar ettiğini, bir şey görmediğini ve duymadığını söylediğini öne süren Polat, ondan da şikayetçi olduklarını kaydetti. Felçli olan Ramazan Polat da güçlükle konuşarak yediği yumruktan sonra gözünün şiştiğini anlatmaya çalıştı.

MÜDÜR TUTUKLANDI, OĞLU GÖZALTINDA
Öte yandan, olaydan sonra müdürün açığa alındığı ve hakkında idari soruşturma başlatıldığı, görüntülerin ortaya çıkmasının ardından müdürün oğlu A.O.T'nin de tekrar gözaltına alındığı öğrenildi. Müdür ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.

OTOBÜSTEKİ DARP ANI KAMERADA
Diğer yandan, okul müdürü ve oğlunun, otobüste yaşlı çifte saldırarak darp ettiği anlara ilişkin görüntüler sosyal medyaya da yansıdı. Büyük tepki çeken görüntülerde, müdür ve oğlunun koltukta oturan çifte tekme-tokat saldırdıkları anlar yer aldı.


Kaynak: www.haberler.com