MEB'den flaş karar! Okulların açılışı öne çekiliyor. Yaz tatili 3 Ağustos'ta sona eriyor. Öğrenciler telafi derslerine katılabilecek. Ücretsiz ve esnek eğitim fırsatı!

Okullar Erken Açılıyor

MEB Son Dakika açıklamasına göre, öğrenciler yaz tatilinin keyfini çıkarırken Bakanlık tarafından yapılan yeni açıklamayla kötü haber geldi. Deprem felaketi ve son iki yıldır süregelen koronavirüs pandemisi nedeniyle okullardan uzak kalan öğrenciler için telafi dersleri düzenlenecek.

Yaz Tatili Ne Zaman Bitiyor?

MEB, yaz tatilindeki öğrencilere 81 ile yazı göndererek okulların açılış tarihini duyurdu. Bu doğrultuda yaz tatili 3 Ağustos tarihi itibariyle sona erecek. Öğrenciler 3 Ağustos'ta ders zillerinin çalmasıyla birlikte okullarına geri dönecekler.

Telafi Dersleri Verilecek

Deprem ve pandemi nedeniyle derslerden uzak kalan öğrencilere yaz okullarında telafi amacıyla İngilizce ve matematik dersleri verilecek. Böylece öğrenciler, özellikle deprem bölgesindeki illerde, akademik açıdan desteklenerek eğitimlerine devam edecekler.

Büyükşehir Belediyesi Okul Kantini İhalelerine Katılacak Büyükşehir Belediyesi Okul Kantini İhalelerine Katılacak

Öğrenciler İçin Esneklik Sağlanıyor

Telafi derslerine katılım zorunlu olmayacak, öğrencilere tercihe bağlı olarak derslere katılma imkanı tanınacak. Bu sayede öğrenciler, kendi ihtiyaçları ve tercihleri doğrultusunda derslere devam edebilecekler.

Editör: Haber Merkezi