Okul Müdürlerine Ek Ders Müjdesi Okul Müdürlerine Ek Ders Müjdesi

Hocanın "sınava geçtikten sonra işimizi kolaylaştırmazsan seni bırakırım" dediğini iddia eden öğretmen bunu rüşvet olarak algıladığını söylüyor.
Merhaba, Bir mtsk sınav sorumlusu kursuna başvuruda bulundum. Kurs öncesinde bir direksiyon sınavı gerçekleştirildi. Sınavı değerlendiren de bir özel direksiyon kursunun hocasıydı. Bu hoca direksiyona oturur oturmaz ileri geri konuşmaya başladı. Sonra bana abuk subuk bahaneler sunmaya başladı, sola dönerken niye geniş dönmüşüm vb saçma sapan şeyler. Sola niye geniş döndüğümü anlamayacak kadar aptal değildir, kendi kendine bahane üretiyor sanırım, her neyse.

Lafı şuraya getirdi. Eğer görev aldığında kolaylık sağlamayacaksan seni bırakırım dedi, ben de kural neyse uygulayacağımı söyledim. Sonra zaten sınav bitti ben kendi aracıma binip ayrıldım. Sonuçtan haberim yok yarın açıklanacakmış sonuçlar.

Sorum şu bu adamın yaptığı rüşvet istemeye girmez mi? Şikayet edebilir miyim? Elimde herhangi bir kayıt doğal olarak yok, süreç nasıl ilerler?

Bir şef ise öğretmene şöyle cevap verdi:

Bu işte bir yanlışlık var. Zannedersem 12 saatlik tamamlama kursunu aldınız. Bu sınav sorumlu şube müdürü sorumluluğunda yapılır. Geçip kaldığınıza şube müdürü karar verir. Kurs yöneticisinin öyle bir görevi ya da yetkisi yok.