CHP lideri Özgür Özel, metro açılışında atama müjdesi bekleyen öğretmenleri gündeme getirdi. Özel “Atanamayan öğretmen yok Erdoğan’ın sahip çıkmadığı öğretmen var” ifadesini kullandı.
CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Çekmeköy-Sancaktepe -Sultanbeyli Metrosu’nun 1’inci etabının açılışını yaptı.

İSTANBUL’DA YENİ BİR HİKAYEMİZ VAR’
Ekrem İmamoğlu’ndan sonra söz alan Özel, konuşmasına İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) beş yılda gerçekleştirdiği icraatlara değinerek başlayan Özel, bu hizmetlerin devam edeceğini söyledi. Özel, “İstanbul’da yeni bir hikayemiz var. Adaylarımız hizmet etmeye, çalışmaya geliyor” ifadesini kullandı.


Ekonomik problemlere değinen Özel, ülkede büyük bir ekonomik sorun yaşandığına vurgu yaptı. Emekli aylıkları ile ilgili çağrısını yineleyen Özel, “Emeklilerin cebinden her ay 5,5 çeyrek altın çalınıyor” diye konuştu. İktidar politikalarını eleştiren Özel, “Emekli, herkese para bulup emekliye para bulamayan Recep Tayyip Erdoğan’a 31 Mart’ta sesini duyuracak” dedi.

Kabine değişiyor: Sadece üç Bakanın koltuğu SAĞLAM! Kabine değişiyor: Sadece üç Bakanın koltuğu SAĞLAM!

Özel “10 tane AKP’li Trabzonlu, Trabzon’a 1 Tane hafif raylı sistem yapamamış. 1 tane CHP’li Trabzonlu İstanbul’a 10 tane metro yaptı. Eğer CHP kazanırsa İSPARK’ı filanca terör örgütüne verir dediler. Ama ne kimsenin ekmeğine dokunduk, ne ayrımcılık yaptık. Devlet öğrenciyi İstanbul’a yolluyor ama barınma sorununu çözmüyor” diye konuştu.

Atama müjdesi bekleyen öğretmenleri de gündeme getiren Özel şunları söyledi: Ayrıca bugün öğretmenler okullarının kuruluşunun üzerinden 180 yıl geçti Bugün yıldönümü. Bir öğretmen çocuğu olarak, buradan öğretmenleri selamlıyorum. Emekli öğretmenlerin ellerinden öpüyorum. Göreve atanmamış öğretmenlere diyoruz ki; Bunlar size sahip çıkmayacaklar. Size atanamayan öğretmen diyorlar. Öğretmenin ne günahı var da, atanamamış. Atanmayan öğretmen, Erdoğan’ın sahip çıkmadığı, mülakatla elediği, ayrımcılık yaptığı öğretmen var.”