Öğretmenlerin Haziran Seminerleriyle İlgili MEB'den Flaş Karar! Öğretmenlerin Haziran Seminerleriyle İlgili MEB'den Flaş Karar!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından görevlendirilen öğretmenlerin veya idari personelin heyecanla beklediği MEB il emri hakkında araştırmalar sürüyor. Mazerete bağlı yer değiştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından arama motorlarında 'MEB il emri verilecek mi 2023? Öğretmen ve idari personele il emri ne zaman çıkacak?' sorularının cevabı araştırılıyor. İkinci yer değiştirme takvimi ve merak edilenler haberimizde...

Milli Eğitim Bakanlığı geçtiğimiz mazeret tayinlerinde öğretmenlere il emri vermedi. 2. yer değişikliği kılavuzu yayınlandı. Bunun içerisinde mazeret tayinleri de yer alıyor. Burada öğretmenlere il emri verilecek mi? İşte detaylar..

2. yer değişikliği takvimi yayınladı. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, 2. yer değişikliği takviminin olacağını açıklamıştı. Burada mazeret tayinlerine de yer verildi. Lakin asıl soru işareti il emri verilecek mi konusu oldu.

Peki son durum ne? Öğretmenlere il emri verilecek mi?

Öğretmenlere 2. kez il içi ve il dışı atama hakkının verilmesi ve tüm normların açılmasının ardından Bakanlığın İl Emri Konusuna sıcak bakmadığı biliniyor. 

İl Milli Eğitim Müdürlüklerinde birçok branşın şişmesi nedeniyle MEB il emrine sıcak bakmıyor. 

Ayrıca birçok branşta öğretmenler il merkezleri ve merkezi ilçelerde görev yapmak isteidği için uzak ilçelere gitmek istememesi nedeniyle ve buralarda öğreten açığı olup il merkezlerinde il emrinde örğetmen fazlalılığının bulunması nedeniyle MEB'in Özür grubu atamalarında İl Emrine sıcak bakmadığı ve il milli eğitim mdüürleri ile yapılan toplantıda Bakan TEKİN'in bu konuda olumlu görüş belirtmediği ifade ediliyor. 

Eğer il emri gelmezse yaz özür grubunda yer değştirmek isteyen ve eşleri farklı meslek grubunda olan bir çğok öğretmenin mağdur olacağı ifade ediliyor.