AK Parti İstanbul il başkanı belli oldu

Ak Parti'de teşkilatlarda yaşanan değişim devam ediyor. Değişmesi beklenen Ak Parti İstanbul ve Ankara İl başkanlıklarında beklenen değişim başladı.

Politika 21.02.2021, 20:28 21.02.2021, 21:44
AK Parti İstanbul il başkanı belli oldu

Ajanskamu-Özel Haber

Ak Partide teşkilatlarda yaşanan değişim devam ediyor. Değişmesi beklenen Ak Parti istanbul İstanbul Ankara İl başkanlıklarında değişim başladı. 

Ak Partide Görevden Alınan Selim TEMURCİnin yerine getirilen Bayram ŞENOCAKın değişmesi bekleniyordu. 

Beklenen değişklik gerçekleşti. 

Henüz resmi olarak açıklanmayan ancak Sosyal medyada yapılan paylaşımlarda da teyit edilen değişkliğe göre Ak PArti İstanbul İl Başkanlığına Milli Görüşçü bir isim olan Osman Nuri KABAKTEPEnin atandığı belirtiliyor.

Gazeteci Cengiz Alçayırın aktardığı kulis bilgisine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti İstanbul İl Başkanlığında değişikliğe gittiğini duyurdu.

Alçayır Twitter adresi üzerinden yaptığı açıklamada, "AK Parti İstanbul İl Başkanının kim olacağı konusundaki istişare için ikinci bir toplantı yapacak olan Recep Tayyip Erdoğan, Esenler Belediyesine geçiyor. Erdoğan, 7 ilçe belediye başkanıyla tekrar bir araya gelip ortak isim belirlenmesi konusunda nokta koyacak!" ifadelerine yer vermişti.

Osman Nuri Kabaktepe kimdir?

Araştırmacı yazar, STK yöneticisi, siyasetçi. 1 Aralık1970’te Ordu’nun Fatsa ilçesinde doğdu. Fatsa İmam Hatip Lisesini bitirdikten sonra Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. Aynı bölümde yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Refah Partisi ve Fazilet Partisinde çeşitli görevler üstlendi. Kurucu başkanı da olduğu Saadet Partisi İstanbul il yönetimi ve partinin Genel İdare Kurulu üyesi olarak görev yaptı. 2004 yerel seçimlerinde SP’den Fatsa belediye başkan adayı oldu, seçilemedi.

Saadet Partisi Gençlik Kolları Eski Genel Başkanı. İlim Yayma Cemiyeti denetim kurulu üyesi ve Türkiye Gençlik Vakfı (TUGVA) yüksek istişare kurulu üyesi, Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Platformu Derneği genel başkan yardımcısı olarak görev yaptı.  2016 yılında Maarif Vakfı yönetim kurulu üyeliğine seçildi. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Kaynak: AjansKamu
Yorumlar (0)
açık
Günün Anketi Tümü
20 Bin öğretmen atamasını yeterli buluyor musunuz?
20 Bin öğretmen atamasını yeterli buluyor musunuz?
Namaz Vakti 27 Şubat 2021
İmsak 06:12
Güneş 07:36
Öğle 13:22
İkindi 16:26
Akşam 18:58
Yatsı 20:17