AK Partili Şamil Tayyar ile Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum Birbirine Girdi

AK Partili Şamil Tayyar ile Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum birbirine girdi. Şamil Tayyar bir tweet atarak "Hadsiz, kimsin sen" dedi. İşte Uçum ile Tayyar arasındaki o sert tartışma ve kullanılan sözler

Politika 18.11.2021, 19:09
AK Partili Şamil Tayyar ile Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum Birbirine Girdi

AK Parti 24, 25, 26. Dönem Gaziantep Milletvekili ve MKYK Üyesi Şamil Tayyar ile Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu Başkanvekili Mehmet Uçum arasında sert tartışma yaşandı. Tayyarın kısa önce yüzde 50+1 sistemiyle ilgili attığı tweete, Mehmet Uçum sosyal medya üzerinden cevap verdi. Uçumun hemen ardından bir tweet daha atan Tayyar çok sert sözlerle Mehmet Uçuma yüklendi: Hak etmediği koltuktan, koltuk sahibi olmayanları ‘kendini düşünmekle’ suçluyor...
AK Parti 24, 25, 26. Dönem Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, 16 Kasımda attığı bir tweette  Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki yüzde 50+1 sistemiyle igili olarak, "Geçmişte karşı çıkmış, ağır eleştirilere muhatap olmuş biri olarak söz hakkım var. 50+1, Cumhurbaşkanımıza ve sisteme kurulan tuzaktı. Düzeltilebilirdi, vakti geçti. Yeni tartışma, seçimle ilişkilendirilir. Kazanmaya odaklanmalı, kazanınca biz değiştirmeliyiz." paylaşımında bulunmuştu.

Tayyar kendisine yönelik eleştiriler gelince de yeni bir paylaşım yapmış ve "Çok basit, orana gerek yok. İsteyen istediğiyle bir araya gelir. En çok oyu alan kazanır. Siyasette gerginlik azalır, 50+1 tehdit olmaktan çıkar, sistem rahatlar." paylaşımınında bulundu.

Tayyar daha sonra, "Misal… Belediye başkanlığı seçimindeki gibi en çok oyu alanın kazandığı sistemde oranı halk belirler. Seçim tek turda biter. Yüzde 25’le de yüzde 75’le de kazanabilirsin. Demokratiktir, meşrudur." tweetini attı.

Mehmet Uçumdan cevap geldi

Şamil Tayyarın bu paylaşımlarından sonra Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu Başkanvekili Mehmet Uçum da bir tweet atarak bunu profiline sabitledi. 

Uçum, "Türkiye’yi değil kendilerini düşünenler,ülke karşıtılığını iş edinenler,hakkımda “sorosçuluk yalanı” yayma peşindeler. Ne yaparsanız yapın 2007 ve 2017’de iki kez halk tarafından kabul edilmiş Türkiye’nin sosyolojik ve siyasi istikrarının güvencesi 50+1 kuralından halk vazgeçmez." dedi.

Şamil Tayyar ise daha sonra attığı tweette, "‘Soros’ dedik, ses Uçum’dan geldi. Hak etmediği koltuktan, koltuk sahibi olmayanları ‘kendini düşünmekle’ suçluyor. Cüretkâra bak. ‘Asla değişmez’ diyerek Cumhurbaşkanımızı da tehdit ediyor. Hadsiz, kimsin sen!" paylaşımnda bulundu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Asgari Ücrete Zam Ne Kadar Yapılmalı?
Asgari Ücrete Zam Ne Kadar Yapılmalı?
Namaz Vakti 28 Kasım 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı