Arınç'la tartışmıştı: Metiner'den "AK Parti içinden vurulacak" iddiası

Eski Meclis Başkanı Bülent Arınç ile sert bir tartışmaya giren eski AKP'li Yeni Şafak yazarı Mehmet Metiner'den çarpıcı bir iddia geldi. Metiner, "AK Parti içinden vurulacak" dedi.

Politika 21.06.2022, 13:54
Arınç'la tartışmıştı: Metiner'den "AK Parti içinden vurulacak" iddiası

Eski Meclis Başkanı Bülent Arınç, “Türk Demokrasi Vakfı; Yeniden” adlı toplantıda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı kast ederek, "Kral çıplak demenin zamanıdır.” demişti. Arınçın sözlerine eski AKPli Mehmet Metiner, "İnşallah partimizden de ihraç olur gider. Bülent Arınç’ın ismini duymak istemiyoruz. Onu partide tutanlara da yazıklar olsun diyorum. Kim olurlarsa olsunlar" sözleriyle sert tepki vermişti. 

Arınçla yaşadığı tartışma sonrasında Mehmet Metiner, Yeni Şafaktaki köşe yazısında parti içerisine dönük dikkat çeken iddialarda bulundu. Metiner, "AKP içinden vurulacak" dedi.

AKP İÇİNDEN VURULACAK
"Görünen o ki 2023 seçimleri her türlü insani ve ahlaki temelden yoksun bir kampanya gerçekliğiyle tanıştıracak bizi" diyen Metiner, bu kampanyaya parti içerisinden unsurların da katılacağını öne sürerek "Kripto unsurlar sahaya sürülecek bir bir.  AK Parti, içinden vurulacak" dedi.

İsmini vermeden AKPli Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğana da "temizlik" çağrısı yapan Metiner, "AK Parti kendi içinde görünen ama Biden masasına mühimmat taşıyan unsurları içinde tutmaya devam ettiği sürece daha çok sırtından vurulacak" iddiasında bulundu.

Seçim öncesinde "İç temizlik kadar iç bütünlük seçime giderken çok çok önemli" vurgusu yapan Metiner, partisini "Aksi takdirde ihanetçiyi ödüllendiren parti algısı içerde başka çözülmeleri ve kırgınlıkları beraberinde getirebilir. Bizden söylemesi" ifadeleriyle uyardı.

Milli Gazete

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 28 Haziran 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı