Bahçeli: 'Biz Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde terörist istemiyoruz'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Politika 11.01.2022, 11:49
Bahçeli: 'Biz Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde terörist istemiyoruz'

 Bahçeli, Bizim Kürt kökenli kardeşlerimize duyduğumuz muhabbet sizin tahayyül sınırlarınızın alamayacağı kadar köklüdür. Türk Kürt kardeştir, bozguncular kalleştir. Biz Türkiye Büyük Millet Meclisinde terörist istemiyoruz dedi.

BAHÇELİNİN AÇIKLAMALARINDAN SATIR BAŞLARI;

Biz TBMMde terörist istemiyoruz. HDPli vekilin dokunulmazlığı derhal kaldırılmalı. HDPyi Türk siyasetinde ve demokraside istemiyoruz. Terörist sevdalıları meclis koridorlarındadır. Anayasa Mahkemesinin görevini de yapmasını bekliyoruz. CHP Genel Başkanı katıldığı televizyon programında terör konusunda bir şey geldi de biz hayır mı dedik dedi. Bu gerçekle bağdaşmayan açıklamayı duyduktan sonra ne söylesek boştur. Irak ve Suriyeye asker gönderilmesini 2 yıl uzatan Cumhurbaşkanlığı tezkeresine CHP ve HDP hayır dedi. Kılıçdaroğluna bakarsanız Suriyeye barış getireceğiz masalını dinlersiniz. Bizim Kürt kökenli kardeşlerimize duyduğumuz muhabbet sizin tahayyül sınırlarınızın alamayacağı kadar köklüdür. Türk Kürt kardeştir, bozguncular kalleştir. Dün hedef Bülent Ecevitti bugün Recep Tayyip Erdoğandır. Oynanan oyun da kurulan kurgu da aynıdır.

Çatışma ortamı gözleyen hatta körükleyen odaklar, zillet partileri mihmandarlığında şayet ortaya çıkarlarsa demokrasi dışı arayışların terörden sokak hareketlerinden, çeteleşmeden ve toplumsal huzursuzluktan aldığı destek ile hız kazandığı bir döneme girilirse; herkesi uyarıyorum, emel sahipleri bu yükün altından kalkamayacaklar. Milletin soracağı acıklı hesaptan da kurtulamayacaklar.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Öğretmen maaşı şu şartlarda en az ne kadar olmalı?
Öğretmen maaşı şu şartlarda en az ne kadar olmalı?
Namaz Vakti 25 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı