CHP'den istifa eden belediye başkanı, açtı ağzını yumdu gözünü!

CHP'den istifa eden belediye başkanı, açtı ağzını yumdu gözünü!

Politika 23.01.2024, 23:43 23.01.2024, 23:59
CHP'den istifa eden belediye başkanı, açtı ağzını yumdu gözünü!

2029 yerel seçimlerinde CHPden Şavşat Belediye Başkanı seçilen Nihat Acar, partisinden istifa etti. Acar, istifa kararında Şavşat CHP ilçe yönetim kurulunun ihanetinin etkili olduğunu ifade etti.
Yerel seçimlere kısa süre kala Artvinin Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar, CHPden istifa etti. Başkan Acar, istifa duyurusunda, CHP Şavşat ilçe yönetim kurulunun ihanetine uğradığını söyledi.
Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar, sosyal medya hesabından CHPden neden istifa ettiğini şu şekilde açıkladı:
"Küçük belediyelerin kolay kolay girmeye cesaret edemeyeceği altyapı ve doğalgaz gibi çok zor hizmetlerin altına girdim. Kalıcı hizmetlere imza attım. Bütün bu çalışmaları yürütürken ne yazık ki Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ilçe yönetim kurulunun ihanetine uğradım.


Hem şu anki CHP ilçe örgütü, hem de bir önceki ilçe örgütü tarafından siyasi linçe uğradım. Bir önceki ilçe örgütü beni yalnız bırakmakla kalmadı, defalarca genel merkeze şikayet ederek beni istifaya zorladı.

Üzerime çeşitli siyasi ve toplumsal baskılar kurdular. Ancak, bunca kalıcı hizmetlerden sonra şahsıma yapılan siyasi linç karşısında sessiz kalmamın hem kendime hem aileme hem de Şavşatlılara ihanet olacağını düşünerek, bunca yıl hizmet verdiğim Cumhuriyet Halk Partisi’nden istifa ettiğimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sizce Kim Kazanır?
Namaz Vakti 22 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı