CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı belli oldu

Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, 31 Mart tarihinde gerçekleşecek yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu.

Politika 29.01.2024, 22:33 29.01.2024, 22:40
CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı belli oldu

Geçen hafta 200’den fazla adayını açıklayan Cumhuriyet Halk Partisinin bugün İzmir adayı belli oldu. Partinin Merkez Yönetim Kurulu (MYK) saat 16.30’da İzmir gündemiyle toplandı. Toplantı 3 saat sürdü.

CHPNİN İZMİR ADAYI CEMİL TUGAY OLDU
Bu toplantının ardından Parti Meclisi (PM) toplantısına geçilidi. Toplantıda İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayının Cemil Tugay olmasına karar verildi. 

ÖZGÜR ÖZEL, CEMİL TUGAYLA GÖRÜŞMÜŞTÜ
CHP Genel Başkanı Özgür Özel, MYK toplantısı öncesinde İzmir Büyükşehir Belediyesi için adı aday olarak geçen Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay ile bir araya gelmişti. Özel ile Tugay dün de görüşmüştü.

İŞTE CHPNİN İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI...
Aliağa: Çağatay Güç
Balçova: Onur Yiğit
Bayındır: Davut Sakarsu
Bayraklı: İrfan Önal
Bergama: Tanju Çelik
Beydağ: Şakir Başaran
Bornova: Ömer Eşki
Buca: Görkem Duman
Çeşme: Lal Denizli
Dikili: Adil Kırgöz
Foça: Saniye Bora Fıçı
Gaziemir: Ünal Işık
Güzelbahçe: Mustafa Günay
Karabağlar: Helil Kınay
Karaburun: Nurşen Balcı
Karşıyaka: Behice Yıldız İşçimenler
Kemalpaşa: Mehmet Türkmen
Kınık: Sema Bodur
Kiraz: Nasuh Coşkun
Konak: Nilüfer Çınaraltı Mutlu

CEMİL TUGAY KİMDİR?
Öğretmen bir baba ve ev hanımı bir annenin çocuğu olarak, 1967 yılında babasının mecburi hizmeti sırasında Vanda dünyaya geldi. İzmir İnönü Lisesinin ortaokul bölümünden 1980 yılında, lise bölümünden ise 1983 yılında mezun oldu. 1989 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi. Çorum ve Tirede 4 yıl pratisyen hekimlik yaptı.

1993-2000 yılları arasında Plastik Cerrahi ihtisası yaptı, 2000 yılında ise İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde uzman doktorluğunu aldı. 1997de ABD, Cleveland Clinicte 1 yıl araştırmacı doktor olarak çalıştı. Uzman olduktan sonra 2001-2005 yılları arasında Karşıyaka Devlet Hastanesinde, 2005-2009 yılları arasında da İzmir Çiğli Kent Hastanesinde Plastik Cerrahi uzmanı olarak görev yaptı.

2009 yılında Karşıyakada serbest hekimlik yapmaya başladı ve bir süredir Alsancakta faaliyet gösteren muayenehanesini, belediye başkanı seçilmesinin ardından kapattı. Evli, 2si kız biri erkek, üniversite, lise ve ilkokulda öğrenim görmekte olan 3 çocuğu bulunan Tugay, İngilizce ve Fransızca konuşuyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sizce Kim Kazanır?
Namaz Vakti 27 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı