CHP'li Belediye Başkanı FETÖ İmamı Çıktı

Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz'un FETÖ üyeliğinden tutuklanması siyasette şok etkisi yarattı. Soruşturmada ifade veren çok sayıda kişi Oğuz'un örgütle ilişkisini anlatıp Oğuz'un sohbet imamı olduğunu söyledi. Kaynak: İlçe Belediye Başkanı FETÖ imamı çıktı

Politika 18.12.2019, 16:55 18.12.2019, 16:55
CHP'li Belediye Başkanı FETÖ İmamı Çıktı

31 Mart seçimlerinde CHPden Urla Belediye Başkanı seçilen mali müşavir ve yatırım uzmanı İbrahim Burak Oğuz, FETÖ üyesi olmak suçundan tutuklandı. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada Oğuzun KHK ile kapatılan İzmir Genç İş Adamları Derneği ve FETÖ ile iltisaklı olduğu iddia edilen İzmir Kültürlerarası Diyalog Merkezi Derneğine üyeliklerinin bulunduğu belirlendi. Ortağı olduğu Yenbu Turizmin ise miktarı belirlenemeyen bir şekilde Bank Asyada hesap kaydının bulunduğu kaydedildi.

ODASINI GÖSTERİYORMUŞ

Burak Oğuz hakkında soruşturma kapsamında çok sayıda ismin ifadesi alındı. Bu isimlerden bir tanesi Melih Çamkıran oldu. Çamkıran, Oğuzun kendisinin de içerisinde bulunduğu Kemeraltı bölgesindeki FETÖ grubu içerisinde olduğunu söyledi. Oğuzun Bucada sohbet imamlığı yaptığını söyleyen Çamkıran, örgüt mensuplarını teşvik amacıyla sohbetlere düzenli olarak katılanlara elebaşı Fetullah Gülenin odasının gösterildiğini ifade etti.

ADAY OLUNCA UZAKLAŞTI

3 HDPLİ 1 CHPLİ BELEDİYE BAŞKANI GÖREVDEN ALINDI
Tarkan Bakırlı adlı kişi ise verdiği ifadede, Oğuzu muhasebe işlerini takip etmesinden dolayı tanıdığını, sohbet gruplarının olduğunu kaydetti. Oğuzun başkan adaylığı sürecinden sonra dini yapıdan uzaklaştığını gözlemlediğini aktaran Bakırlı, ABDde bulunan bazı şirketlerin muhasebe işlerini de takip ediyordu ancak şirketlerin mahiyetleri hakkında bilgi vermedi dedi.

MALİ MÜŞAVİR GRUBUNDAYDI

İfade veren Yılmaz Serdaroğlu ise Oğuzun İzmirdeki FETÖnün mali müşavirleri arasında yer aldığını aktardı. Muhasebe işlerini takip eden Oğuzun Cevdet Özene bağlı olduğunu söyleyen Serdaroğlu, 17-25 Aralıkta kendisinin de içerisinde bulunduğu mali müşavir gruplarında sohbet toplantılarının yapıldığını belirtti.

M. Sait Özkan - YeniŞafak

Yorumlar (0)
banner51
27°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce Şu Anki Korona Virüs Rakamlarına Göre Okullar 31 Ağustosta Açılmalı mı?
Sizce Şu Anki Korona Virüs Rakamlarına Göre Okullar 31 Ağustosta Açılmalı mı?
Namaz Vakti 03 Ağustos 2020
İmsak 04:12
Güneş 05:55
Öğle 13:15
İkindi 17:09
Akşam 20:26
Yatsı 22:01